Przedstawiamy zestawienie 10 najlepszych gier ostatniego roku wybrane przez redakcję Gamedot.pl Zapewne wielu z Was zdziwi brak takich pozycji jak Call of Duty: WWII, czy Wolfenstein, ale chcieliśmy się skupić wyłącznie na pozycjach, które mieliśmy okazje testować, a o przysłowiowych kotach w worku się nie wypowiadać. Dlatego taka lista będzie naszym zdaniem najuczciwsza. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem i wyrażenia własnej opinii o najlepszych produkcjach 2k17.
GRA ROKU 2017
Assassin's Creed: Origins – Ocena 8.5/10 – LINK do recenzji
Choć nowy Assassyn długo nie wyrastał na faworyta mijającego roku (zwłaszcza po średnio przyjętym Syndicate), to jednak Ubi skutecznie wyciągnął bolesne wnioski z ostatnich lekcji i pomimo, że Wiedźmina 3 nie przebije, to dzięki fabularnej intrydze osadzonej w słonecznym Egipcie ostatecznie wygrał wyścig o miano Gry Roku 2017.
Observer - Ocena 9/10 - LINK do recenzji
Rzadko kiedy horror zajmuje w rankingu tak wysokie miejsce, ale należy mieć na uwadze, iż nie jest to typowy straszak powodujący przy byle otwarciu drzwi poważne zaburzenia pracy serca, aczkolwiek dzięki wciągającej opowieści oraz typowym dla gatunku przygodówek zagadkom zdobył nasze serca. No i jest to też rodzima produkcja.
Cuphead – Ocena 9/10 – LINK do recenzji
Wkurzająca, powodująca powszechne ragequity, czy wylewy i przeurocza zarazem. Tak to debiutancka produkcja StudioMDHR zamyka nasze zeszłoroczne podium topowych produkcji. Zapowiedziana przed ponad trzema laty przeszła długą drogę dewelopingu nim we wrześniu trafiła na Xboxa oraz PC-ty, by zachwycić zacne grono osób. Całkiem słusznie zresztą, bowiem wspomniany tytuł charakteryzuje nie tylko piekielnie wymagający poziom trudności, ale też cudowna inspirowana bajkami z lat 30-tych grafika.
Syberia 3 - Ocena 8.5/10 - LINK do recenzji
Długo wahaliśmy się nad tym, czy dać jej miejsce trzecie, a może czwarte, lecz ostatecznie wypadła poza podium. Delikatnie, bowiem powrót tej kultowej dla maniaków klikania i zbierania wszystkiego co się da serii okazał się bardzo dobry. Choć nowe perypetie Kate Walker nie wycisnęły z nas łez jak jej spotkanie z Hansem Volarbergiem, to jednak potrafiły skutecznie przyciągnąć przed ekrany monitora, a samo zakończenie spowodowało, że chcemy jeszcze więcej.
Beat Cop - Ocena 8.5/10 - LINK do recenzji
Któż z nas nie chciałby się poczuć jak typowy Columbo, albo Kojak i rozwiązać trudną zagadkę kryminalną? Dzięki produkcji rodzimego studia Pixel Crow jest to możliwe, choć w nieco karykaturalnym wydaniu w którym kierujemy losami wrobionego w morderstwo oraz kradzież diamentów nowojorskiego detektywa, starającego się oczyścić z zarzutów. Oczywiście całość polano odpowiednio śmieszną dawką humoru. Smacznego.
Spellforce 3 - Ocena 8/10 - LINK do recenzji
Kultowy niegdyś RTS powraca oferując soczystą dawkę opowieści ze złymi magami w roli głównej. Do tego niesamowity klimat baśni w których wszystko jest możliwe. Należy przyznać, że dawno żadna tego typu strategia z elementami RPG nas tak nie wciągnęła.
Śródziemie: Cień Wojny - Ocena 7/10 - LINK do recenzji
Jako, że fanami uniwersum Władcy Pierścieni czuliśmy się od dawna jasnym stało się, że zagranie w kontynuacje Middle-earth jest obowiązkowe. Niestety ostatecznie nie wszystko przypadło nam do gustu. Głównie przez kiepską sztuczną inteligencję, której innowacyjny system był reklamowany przez premierą oraz system mikrotransakcji umieszczony w... grze tylko i wyłącznie fabularnej. Zdecydowanie zabawa na jeden raz.
South Park - Ocena 8.5/10 - LINK do recenzji
Kontrowersyjna, kontrowersyjna i jeszcze raz kontrowersyjna, czyli zgodna z serialowym oryginałem kontynuacja wirtualnej paczki Cartmana, która tym razem wraz z kolegami wcielił się w rolę superbohaterów. Choć nie pluje jadem w każdą stronę świata jak jedynka o telewizyjnym oryginale nie wspominając, to dzięki humorowi, czy w miarę ciekawej fabule znalazła miejsce w naszym rankingu.
Destiny 2 - Ocena 7/10 - LINK do recenzji
Przechodząc kampanię fabularną nowego Destiny mieliśmy dość mieszane odczucia. Z jednej strony zwyczajnie nudny, powtarzalny jak flaki z olejem multiplayer naszpikowany tak nielubianym przez nas systemem mikrotransakcji z drugiej opowieść mająca małe przebłyski. Niestety zbyt małe, by rozświetlić growy świat na dłużej niż czas potrzebny na jej ukończenie.
Mass Effect: Andromeda
Największa kontrowersja tego rankingu. Zapewne wielu z Was zada sobie pytanie czemu owa pozycja nie znalazła się w zupełnie odmiennym rankingu - największych porażek mijajacego roku? Choć nie da się ukryć, że jest to najgorsza część serii o Efekcie Masy, to jednak ogółem sama gra jest bardzo poprawna. Ma przyzwoitą fabułę, czy interesujących bohaterów. A błędy z animacjami twarzy idzie zawsze wyeliminować odpowiednimi poprawkami (o ile już tego nie uczyniono).
Tak prezentuje się główna 10 najlepszych naszym zdaniem gier. Ale na koniec zdecydowaliśmy się wyróżnić tytuły w mniejszych kategoriach. Tutaj pojawiło się parę pozycji nie posiadających recenzji w naszym serwisie, ale było warto je jakoś wyróżnić.
Najlepsza opowieść
Assassin's Creed: Origins
Observer
Syberia 3
Najlepszy singleplayer
Cuphead
Spellforce 3
Assassin's Creed: Origins
Najlepszy multiplayer
Playerunknown's Battlegrounds
Call of Duty: WWII
ARK: Survival Evolved
Najlepsza oprawa graficzna
Call of Duty: WWII
Cuphead
Assassin's Creed: Origins
Najlepsze udźwiękowienie
Spellforce 3
Filary Ziemi
Destiny 2
Najlepszy dubbing
Uncharted: Zaginione Dziedzictwo
Syberia 3
Star Wars: Battlefront II
Najlepszy eksklusive
Uncharted: Zaginione Dziedzictwo
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
Cuphead
Najlepszy dodatek
Uncharted: Zaginione Dziedzictwo
Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds
Destiny 2: Klątwa Ozyrysa
Najlepszy indyk
Beat Cop
Serial Cleaner
Regalia: Of Men and Monarchs
Tak w skrócie przedstawia się 2017 rok, który pomimo, iż nie obfitował w wielkie premiery pokroju Wiedźmina, czy kolejnego God of War, to jednak poznaliśmyw wiele interesujących tytułów także tych mniejszych. Oby 2k18 był jeszcze lepszy czego sobie i Wam życzymy.
0 Komentarzy