Crytek likwiduje większość ekip developerskich

hraboll - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Crytek likwiduje większość ekip developerskich - gamedot.pl

 

Crytek znów walczy o przetrwanie. Jeden z liderów technologicznego środowiska decyduje się na poważną restrukturyzację. Większość ośrodków developerskich (na Węgrzech, w Bułgarii, Korei Południowej, Chinach i Turcji) zostanie zlikwidowana. Taki poważny ruch ma pomóc w odzyskaniu płynności finansowej. Mimo wszystko Crytek chce ochronić jak największą liczbę miejsc pracy. Te będą oferowane w Frankfurcie i Kijowie. Co istotne, programiści będą kreowali marki należące do segmentu premium.

Pozostaje jeszcze kwestia rozwoju technologii CRYENGINE. Z całą pewnością pojawią się kolejne aktualizacje do popularnego pakietu narzędzi. Crytek utrzyma kontakty z developerami – ci mogą należeć również do segmentu indie. Innowacyjne gry i wspomniany silnik graficzny to swoiste fundamenty. To na nich trzeba zbudować stabilną, bezpieczną przyszłość.

 

Avni Yerli – jeden z założycieli Crytek'u – wspomina o uzdrawianiu struktur firmy, o przywracaniu równowagi w rozkręcanym biznesie. Pojawiają się też podziękowania dla developerów, tych obecnie zatrudnionych oraz oferujących swe usługi w przeszłości.

 

Cóż, utrzymanie wspomnianej firmy w branży interaktywnej rozrywki to bez wątpienia coś dobrego. Wszak – szczególnie ekipa ulokowana w Frankfurcie – Crytek potrafi tworzyć dobre gry, mogą to potwierdzić fani pierwszoosobowych strzelanek (seria Crysis, pierwszy FarCry).

 

Źródło: DSOG, VG247 UK

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Just Dance 2020 PS4

Just Dance 2020 PS4

Zbierz znajomych i rodzinę i tańczcie, jakby nikt nie patrzył z Just Dance 2020! Numer 1 w kategorii gier muzycznych w historii*! Ponad 67 milionów sprzedanych egzemplarzy**! Nowa...

199,99Do sklepu

0 Komentarzy

hrabollhrabollFan gier przygodowych, choć nie boi się próbować rzeczy nowych i nieznanych. Magia pierwszego Turoka sprawiła, że pokochał interaktywną rozrywkę. Graficzne piękno nie jest najważniejsze – nawet największa potwora może wpasować się w gusta hrabolla ;)
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl