Trine 3 – gracze oskarżają twórców o wypuszczenie niedokończonej gry

Cascad - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Trine 3 – gracze oskarżają twórców o wypuszczenie niedokończonej gry - gamedot.pl

Trine 3 wyszło niespodziewanie na Steamie, a teraz równie niespodziewanie dostaje od graczy po głowie za to, że jest... niedokończoną grą. Wyraźnie urwana historia oraz krótszy niż oczekiwali czas rozgrywki wyglądają naprawdę nieciekawie – do tego stopnia, że Joel Kinnunen ze studia Frozenbyte poczuł, że trzeba się wytłumaczyć:

 

"Pod koniec 2012 gdy zaczynaliśmy prace nad Trine 3 w pełnym 3D podjęliśmy wielkie ryzyko. To była naprawdę duża zmiana względem tego co robiliśmy do tej pory [Trine 1 i 2 były grami dwuwymiarowymi – dop. Cascad]. Zawsze byliśmy ambiotni, ale tym razem zadziałało to na naszą niekorzyść.

 

Gra kosztowała w produkcji prawie trzy razy więcej niż Trine 2 – ponad 5,4 miliona dolarów. Wydaliśmy na nią wszystko co mogliśmy, wyczyściła nasze konto. Choć początkowo mieliśmy napisaną dłuższą historię i więcej poziomów to spełnienie tej wizji kosztowałoby nas nawet 15 milionów dolarów, których nie mieliśmy. Zdaliśmy sobie z tego sprawę jednak za późno.

 

Nie zrobiliśmy specjalnie gry krótszej czy pociętej po to, by sprzedawać teraz do niej DLC. Staraliśmy się zrobić coś ambitnego co w efekcie przerosło nasz budżet. Wersja, którą sprzedawaliśmy na Steam Early Access była jednak zgodna z naszą wizją tego co będziemy w stanie dostarczyć."

 

I tak to wygląda od strony developerów – czy można ich zatem winić o to co zrobili? Albo o to, że chcieli za dużo?

 

Każdy powinien sam sobie na to odpowiedzieć. Ja wciąż mam ochote pograć w Trine 3.


 

źródło: kotaku

2 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

2 Komentarze

sandmann21 8 lat temu

Nie grałem wiec nie oceniam jakości produktu ale takie tłumaczenia są śmieszne. "Oj ile to my nie chcieliśmy zrobić ale nie starczyło nam pieniążków to wydaliśmy niepełny produkt z nadzieją ze nikt się nie polapie". Mogli by przed premierą się przyznać ze coś poszło nie tak i zamiast pełnej gry, oddają graczom 33% za jedną trzecią ceny.

0 Odpowiedz
awatar
Enstell (gość) 8 lat temu

Jak dla mnie ja nic nie mam do zarzucenia co do twórców Trine. Gra wygląda ładnie, na dodatek przejść z dwuwymiarowej wersji i przejście w trójwymiar to było dobre posunięcie. Chcieli dobrze, wyszło jak zwykle - źle. Mówi się trudno, można im za to wybaczyć. Ja jestem zdania że może i gra jest niedokończona, to może jest zawsze nadzieja na dokończenie jej w formie darmowych updateów, no chyba że to będzie kategorycznie niemożliwe ze względu na ich zerowy budżet. Dla mnie gra wyszła świetnie, a ja w nich wierze że zrobią coś, aby się poprawić.

0 Odpowiedz
CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]