Alan-Wake-Cover-PC.jpg

ALAN WAKE

Seria: Alan Wake

Alan Wake to survival horror, w którym wcielamy się w poszukującego weny twórczej pisarza zmuszonego do ratowania swojej żony. Produkcja Remedy Entertainment pełna jest nawiązań do powieści grozy i innych dzieł kultury masowej.

Fabuła: Tytułowy bohater gry, Alan Wake, jest pisarzem zmagającym się z twórczą niemocą. W celu zdobycia inspiracji dla swojej nowej książki wyrusza z żoną Alice do urokliwej miejscowości Bright Falls. Po okresie względnego spokoju w tajemniczy sposób Alice znika z oczu Alana. Ten, poszukując jej, odkrywa że Bright Falls w istocie jest mroczną lokacją rodem z thrillera, który Alan miał rzekomo ostatnio napisać.

Rozgrywka: W Alan Wake, wcielając się w tytułowego bohatera, eksplorujemy okolice miasteczka, wchodząc w interakcje z mieszkańcami, zbierając fragmenty książki, a ostatecznie także walcząc z demonicznymi przeciwnikami bądź ich unikając. Ta ostatnia okoliczność zachodzi szczególnie nocą, kiedy ujawniają się złe moce świata przedstawionego, a dla gracza jedynym ratunkiem jest posiadanie źródła światła. Jego użycie osłabia przeciwników, dzięki czemu można ich zlikwidować za pomocą broni palnej.

Wasza ocena
6.8
Oceń grę
Którą platformę oceniasz?
Dane produktu:

Gra na PC

Premiera w Polsce:
Premiera na Świecie:
Wydawca w Polsce:
Wersja językowa:
Polski (napisy)
Nośnik i ilość:
brak danych
Screenshoty
Video z gry
Dane produktu:

Gra na XBOX360

Premiera w Polsce:
Premiera na Świecie:
Wydawca w Polsce:
Wersja językowa:
Polski (napisy)
Nośnik i ilość:
brak danych
Screenshoty
Video z gry

Newsy

Piątek, 12 maja 2017
awatar
YASIU
  12-05-2017 16:19

Jak poinformowało Remedy Entertainment Alan Wake niebawem całkowicie zniknie ze Steama oraz Xbox Live

Wtorek, 11 kwietnia 2017
awatar
YASIU
  11-04-2017 14:31
Kto by pomyślał, że autorzy takiego hitu jak Max Payne od lat związani z Microsoftem zdecydują się wydać swój kolejny projekt na konsoli konkurencji? 
Piątek, 30 grudnia 2016
Czytaj więcej

0 Komentarzy

Proponowane dla Ciebie

UWAGA. STRONA UŻYWA COOKIES!

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.