Kolejne problemy Nintendo - firma zamyka jeden z oddziałów w Europie

JohnSnake - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Kolejne problemy Nintendo - firma zamyka jeden z oddziałów w Europie - gamedot.pl

Nintendo nie pomagają świetnie wyniki Mario Kart 8 - na początku roku firma prognozowała ogromne straty, którymi miała jednak odwagę się publicznie podzielić, no i niestety potrzeba cięcia kosztów w końcu zaczęła zbierać swoje żniwo. Tym razem dostanie się europejskiej siedzibie firmy w Großostheim - oddział zostanie zamknięty, a pracę straci 130 osób. Nintendo of Europe przyznaje, że taka decyzja nie należała do najłatwiejszych. Wymagana była jednak integracja siedzib, a część funkcji przejmie oddział we Frankfurcie. Nintendo nie zamierza zostawić rodzin zwolnionych osób 'na lodzie', zapewniając wsparcie wszystkim dotkniętym byłym pracownikom. Jeszcze w zeszłym roku prezes Nintendo Satoru Iwata na spotkaniu z inwestorami mówił, że nie jest zwolennikiem zwolnień, gdyż obniżają one morale załogi i na dłuższą metę nie przyczyniają się do sukcesów firmy. Jeżeli już powstrzymamy się od zgryźliwości na ten temat i doszukiwania się ironii w tej wypowiedzi, to zauważymy jak ciężka musi być aktualna sytuacja Nintendo - czyżby kultowa firma zmierzała ku zagładzie?

 

 

Źródło: vg247.com

1 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

Raijn 9 lat temu
0 Odpowiedz
JohnSnakeJohnSnakePecetowiec wierny wujkowi Newellowi. Fan sieciówek, 'rogalików' i sandboxów. Serialowy maniak. Wieczny poszukiwacz dobrego kina science-fiction oraz fantasy. Oprócz tego lubi dobre żarcie i jeszcze lepsze piwo. Innymi słowy – typowy nerd.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]