Poznań Computer Sports Games 2014 - podsumowanie i relacja z imprezy

Grajoo - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Poznań Computer Sports Games 2014 - podsumowanie i relacja z imprezy - gamedot.pl

W dniach 31 maja i 1 czerwca pod stadionem Lecha Poznań odbyła się druga edycja imprezy e-sportowej pod nazwą Poznań Computer Sport Games. Dla wszystkich odwiedzających przygotowane były liczne atrakcje, wśród których największą popularnością cieszyły się stoiska do gry na konsolach (FIFA, Trackmania, Wolfenstein The New Order, LegoHobbit itp), "piłkarzyki" czy komputery, na których można było sobie pograć w Hearthstone-a. Poza atrakcjami przygotowanymi dla łaknących gier rozgrywane były turnieje w tak popularne tytuły jak: League of Legends, FIFA 2014 i Counter Strike: Global Offensive.

Turniej League of Legends stał na bardzo wysokim poziomie. Wśród zespołów pojawiły się naprawdę mocne ekipy m.in Kappa Team (na czele z ex-członkiem drużyny Meet Your Makers Krystianem "Czaru" Przybylskim). Zresztą, tak jak wszyscy obserwatorzy przewidywali drużyna ta zdobyła pierwsze miejsce i przygarnęła nagrody w postaci 2000 PLN i sprzętu takich marek jak: Corsair, Antec, TP-Link.

Pełny skład zespołu Kappa Team

- KonDziSan

- HitooN

- horse2217

- Omnibrag

- Czaru

Turniej gry FIFA 2014 pomimo mało atrakcyjnych nagród stał naprawdę na wysokim poziomie o czym może świadczyć fakt, że murowany faworyt publiczności - Bartosz "Bartas" Tritt zremisował jeden mecz fazy grupowej mając nie lada orzech do zgryzienia. Po fazie grupowej, przyszła pora na fazę pucharową. W tej grało się BO3 (do 2 zwycięstw). Tak jak można było przewidzieć wyżej wspomniany Bartas gromił tym razem swoich przeciwników wygrwając raz za razem i zdobywając pierwsze miejsce w turnieju. Po zwycięstwie wyżej wymieniony zawodnik oświadczył zgromadzonej publiczności, że kończy zawodową karierę zawodnika czym napewno zasmucił co poniektóre osoby.

Rozgrywki CS:GO zgromadziły w Poznaniu 17 drużyn co dało nam 85 zawodników. Rozgrywki rozpoczęły się w sobotę od 11:00 do 20:30, a zakończyły się w niedzielę w godzinach 8:00 do 20:30. Tak jak w poprzednich turniejach, tak i tutaj nie zabrakło rozpoznawalnych ekip m.in noMercy, Alsen Team, INSHOCK. Pomimo znanych drużyn chyba nieoczekiwanie wygrała drużyna Hypershots w skład której wchodzą następujący zawodnicy - minise, michu, szpero, innocent, mouz/biały. Najlepszym graczem turnieju okrzyknięty został Mikołaj "Mouz" Karolewski.

 

Poniżej krótka videorelacja z imprezy

1 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

lukas10 9 lat temu

jak pokazuje przykład poznań computer sports games ludzie od eventów przy stadionie nie spią. całkiem spoko krekwencja a to się liczy najbardziej.

0 Odpowiedz
GrajooGrajoo
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]