Nintendo przewiduje straty i znów obniża prognozy względem Wii U

Cascad - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Nintendo przewiduje straty i znów obniża prognozy względem Wii U - gamedot.pl

W roku fiskalnym, kończącym się dla Nintendo 31 kwietnia 2014 firma spodziewa się strat rzędu 35 miliardów jenów – zamiast sprzedaży 9 milionów Wii U przewiduje bowiem osiągnąć wynik 2,8 miliona sprzedanych konsol (dla porównania PlayStation 4 i Xbox One znalazły więcej nabywców od połowy listopada). Ponadto oczekiwania względem sprzedaży gier na Wii U zredukowano o połowę, z 38 milionów kopii do 19 milionów.

 

Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim okres do września 2013 roku, gdy sprzedaż Wii U była wręcz tragiczna i źle wpływała na całą firmę. Dopiero po premierach Wonderful 101, Pikmina 3, odnowionej Zeldy: Wind Waker i Super Mario 3D World sytuacja zaczęła się poprawiać.

 

Ciekawe jest to, że nawet świetnie sprzedający się 3DS nie da rady osiągnąć wyznaczonego celu 18 milionów sprzedanych konsol, zamiast tego Nintendo spodziewa się sprzedaży na poziomie 13,5 miliona.

 

To co powinniśmy docenić to jednak fakt, że Nintendo podaje te liczby do publicznej wiadomości zamiast ukrywać swoje problemy – być może to część nowej strategii, która ma być początkiem odradzania się w przyszłym roku. Mocna obniżka cen, mocne zapowiedzi i ukazanie się kolejnych ekskluzywnych gier mogłoby przecież napsuć trochę krwi Sony i Microsoftowi, a zwłaszcza w USA i Japonii.

 

 

 

źródło: gamespot

zdjęcie: CBS Interactive

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]