World of Warcraft odchodzi do lamusa?

mefi - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
World of Warcraft odchodzi do lamusa? - gamedot.pl

Blizzard, twórca World of Warcraft ma się czym przejmować. W ciągu trzech miesięcy firma straciła prawie trzy miliony abonamentów. Jeszcze niedawno gra otrzymała kolejne rozszerzenie Warlords of Draenor, co spowodowało wzrost subskrypcji do 10 milionów. Po trzech miesiącach ilość abonamentów spadła do 7,1 mln osób.

 

Czy to początek końca najbardziej popularnej gry na świecie? Wydaje się, że nie. Wciąż bardzo duże dochody pochodzą z mikrotransakcji w grze, które wcześniej nie były tak popularne. Dla pocieszenia, obrót koncernu w pierwszym kwartale roku fiskalnego wynosił 1.28 miliarda dolców, a w analogicznym czasie minionego roku było 1.11 miliarda dolarów. Chyba nie jest tak źle, prawda? 

 

Według badań wynika, że bardzo popularną produkcją od Blizzarda jest Hearthstone, która przyciąga 30 miliony graczy. Do bety Heroes of the Storm zapisało się ponad 11 milionów chętnych. 

 

 

źródło: gamespot.com

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

mefimefiGracz, który znalazł swoje miejsce między cyfrową rozrywką a światem rzeczywistym. Uzależniony od social media, naczelny hejter w redakcji. Uwielbia a jakby inaczej gry, książki, filmy. Kocha piłkę nożną, a czasami nawet nie zaśnie na skokach narciarskich
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]