Reality Pump zdechło jak porzucony pies

Parsec - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Reality Pump zdechło jak porzucony pies - gamedot.pl

Krakowskie studio Reality Pump właśnie zwinęło żagle w związku z bankructwem.

 

 

Trochę mi z tego powodu smutno, bo lubiłem studio za serie Earth: 21XX i World War III: Black Gold. Przyznaję się bez bicia,że niewiele o nich słyszałem w ciągu ostatnich lat. Jasne, były niezłe Two Worlds, ale ostatnie lata były dla studia niezwykle cienkie.

 

 

W 2013 roku odeszli: ojciec studia Mirosław Dymek – ojciec Polan, a także kilkunastu programistów, którzy przeszli do CD Projekt Red. Czarę goryczy przechyliła premiera i sprzedaż tragicznego Raven's Cry utrzymanego w pirackiej konwencji. Kilka tysięcy egzemplarzy to zdecydowanie za mało, by utrzymać studio.

 

 

 

 

Reality Pump powstało w 1995 roku jako oddział Topware Interactive, później weszła we współpracę z niemieckim Zuzzex, które później wchłonęło Topware i przejęło jego nazwę. Od ponad pół roku spółka zgłaszała problemy z wypłacalnością, a sprawa była ukrywana i bagatelizowana przez Niemców. Dziś Reality Pump to już historia.

 

 

Całe szczęście, większość programistów studia przeszło do Bloober Team – dewelopera odpowiedzialnego m.in. za BRAWL. Ekipie życzymy powodzenia i regularnie wypłacanych pensji.

 

źródło: gry.onet.pl

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

ParsecParsecMiłość do gier PC-towych wyssał z mlekiem matki. Amator gier wszelakich, a w szczególności gier ekonomicznych i Guild Wars. Początkujący badacz kultury graczy komputerowych, ale tylko po godzinach i przy dobrym piwie.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]