TOP 5 premier filmów opartych na grach - Felieton

02
mefi

Jeszcze niedawno trudno było pomyśleć, że gry wideo mogą być inspiracją dla reżyserów, którzy coraz częściej sięgają po inspirację do świata cyfrowej rozrywki. Kto by pomyślał, że takie produkcje jak Assassins Creed, World of Warcraft czy Minecraft będą idealnymi kandydatami do stworzenia z nich filmów. A to dopiero początek.

 

Pamiętam czasy, kiedy filmy oparte na grach wideo były rzadkie a zarazem brzydkie, a większość aktorów, którzy występowali w tego typu produkcjach była daleka od czołówki z Hollywood. Cóż, perspektywa w najbliższych latach się zmieniła. Mimo, że jeszcze za wcześnie, żeby jednoznacznie stwierdzić, że idą wspaniałe czasy dla takich adaptacji, to można z całą pewnością stwierdzić, że w przyszłości będzie ich więcej. Zobaczcie co się święci.

 

Assassin’s Creed (grudzień, 2016)

 

Choć ostatnio seria Assasins's Creed nie zalicza udanych miesięcy, to ekranizacja gry, która bije rekordy popularności, jest znakomitym ruchem ze strony Ubisoft. Film oparty będzie na grze o tajnej organizacji zabójców, która przyczyniła się do sformułowania historii o wielowiekowej walce templariuszy. W 2012 roku Ubistoft ogłosiło, że tworzy swój własny dział filmowy, który będzie odpowiedzialny tylko i wyłącznie za produkcję tego filmu. Głównego bohatera będzie grał Michael Fassbender, który wcześniej brał udział w takich produkcjach jak – Prometeusz i X-Men: Pierwsza klasa. Według twórców film będzie miał zupełnie inną historię, zatem fabuła nie będzie powiązana z grą. Ubisoft podało, że reżyserem zostanie Justin Kurzel jednocześnie potwierdzając, że film będzie realizowany w technologii 3D.

 

Warcraft (marzec, 2016)

 

Po tym, kiedy film został ogłoszony w 2006 roku produkcja zdawała się zmierzać w ślępą uliczkę. Wersja z 2009 roku została przesunięta do 2011 roku, a do tego dołączyły problemy z reżyserem. W tym momencie, film był w piekle. Premierę przeniesiono na styczeń 2013 roku, kiedy ogłoszono, że pracę nad filmem przejęło Legendary Pictures. Nowym reżyserem został Duncan Jones. Od tego czasu produkcja zaczęła nabierać barw. Niepotwierdzone doniesienia sugerują, że film będzie oparty na powieści Warcraft: The Last Guardian, a film ma mieć premierę na początku przyszłego roku. Uniwersum Warcrafta jest ogromne, dlatego liczę na świetny film.

 

Uncharted (czerwiec, 2016)

 

Droga powstania filmu Uncharted jest długa i żmudna, ale pokazuje determinację twórców. Projekt rozpoczął się w 2011 roku, ale problemy z budżetem spowodowały, że dopiero w 2014 roku sprawa ruszyła poraz kolejny. Według doniesień pierwszy klaps ma zabrzmieć na początku 2015 roku a wstępna data premiery została ustalona na czerwiec 2016 roku. Biorąc pod uwagę zapowiedzianą premierę czwartej części przygód Drake'a może się zdarzyć, że produkcja filmu zostanie przełożona na późniejszy termin. 

Angry Birds (lipiec, 2016)

 

Rovio ogłosił plany powstania filmu animowanego na podstawie ich największego hitu Angry Birds. Twórcy zachowali sobię pełną kontrolę nad tym w jakim kierunku produkcja ma zmierzać. Za dystrybucję ma być odpowiedzialny Sony Pictures. Jestem ciekaw, czy na podstawie gry mobilnej można stworzyć ciekawy film. O tym przekonamy się najprędzej w lipcu 2016. Rovio i Sony wydadzą około 100 mln euro na marketing i dystrybucję, co sprawia, że będzie to największy budżet w przemyśle filmowym w Finlandii. Patrząc na popularność serii Angry Birds, trudno nie spodziewać się hitu kinowego.

 

Five Nights at Freddy's

 

Wreszczie dotarliśmy do Five Nights at Freddy's. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że produkcja nie należy do żadnego dużego wydawcy. Horror został stworzony przez Scotta Cawthona. Prawa do marki zostały wykupione przez Warner Bros. co może skutkować kolejnym wielkim hitem. Historia opowiedziana w grze, to dopiero początek góry lodowej, którą można poruszyć w filmie fabularnym. W produkcji na pewno nie zabraknie charakterystycznych animatroników, które tylko czekają, aby w nocy przejąć kontrolę nad pizzerią. Niestety, nie znamy daty premiery. Fenomen Five Nights at Freddy's jest dla mnie wielkim znakiem zapytania, dlatego nie wiem, czego oczekiwać po filmie. Oby był to dobry horror.

 

Powyższe filmy to tylko kilka z najciekawszych filmów, które powstaną na podstawie gier wideo. Jeśli odniosą sukces, to Hollywood nadal będzie patrzył na cyfrową rozrywkę z przychylnym okiem. Liczę na to z całych sił. Oby, bo nadal czekam na ekranizacją The Last of Us lub Gears of War, to byłoby coś! 

O autorze
mefimefi
292 0
Gracz, który znalazł swoje miejsce między cyfrową rozrywką a światem rzeczywistym. Uzależniony od social media, naczelny hejter w redakcji. Uwielbia a jakby inaczej gry, książki, filmy. Kocha piłkę nożną, a czasami nawet nie zaśnie na skokach narciarskich

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]