• Strona główna
  • Newsy
  • Statystyki pokazują, że ludzie ochoczo wydają pieniądze w fifa ultimate team

Statystyki pokazują, że ludzie ochoczo wydają pieniądze w FIFA Ultimate Team

YASIU - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Statystyki pokazują, że ludzie ochoczo wydają pieniądze w FIFA Ultimate Team - gamedot.pl

 

Tryb Ultimate Team obecny od paru lat w serii FIFA znacznie zyskał na popularności. I choć posiada jak najbardziej realny system transakcji (kupowanie paczek nie tylko za wirtualne monety), to jedak ciężko mówić tutaj o stosowaniu metody pay-to-win, gdyż otworzenie danego zestawu z kartami nie gwarantuje trafienia najlepszego piłkarza. Ba fani twierdzą nawet, że EA celowo zaniża procent szans trafienia mocnej karty. 

Mimo narzekań wspomniany tryb w tych ciężkich czasach cieszy się dużym zainteresowaniem wśród graczy, którzy coraz chętniej pomimo skarg wydają prawdziwe pieniądze na zawartość premium. 

Według statystyk Blake'a Jorgensena około 70-75% osób, które kupują gry piłarskie są członkami FUTA. Co ciekawe połowa z nich wydaje gotówkę z kolei druga połowa pyka bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 

Przy okazji przedstawiciel Electronic Arts stwierdził, że dla jego firmy nie jest priorytetem zachęcanie ludzi do wydawania kasy na elementy premium, bowiem w tym wypadku wystarczy przekonać ich do zakupu samej gry. Reszta natomiast dzieje się jakby automatycznie. 

Na koniec zastosował także ciekawe porównanie branży gier z kinową. Przykładowo idąc do kina wydamy 20 dolarów jeszcze przed zakupieniem popcornu. Gra za którą płacimy 60 dolarów wystarcza na 3000, 4000, a nawet 5000 tysięcy godzin. Jest to więc jak najbardziej opłacalne z poziomu kosumenta tak samo jak wydanie dodatkowych groszy na... zwiększenie poziomu zabawy.

Swoją drogą chyba ciężko w tej sytuacji o lepszą zachętę.

1 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Gra Gods & Monsters PC

Gra Gods & Monsters PC

Twórcy Assassin’s Creed® Odyssey powracają z przygodową baśnią o zapomnianym herosie, który ma za zadanie ocalić greckich bogów. Udaj się w podróż na Wyspę Błogosławionych, którą...

219,00Do sklepu

1 Komentarz

awatar
Jezus (gość) 2 lata temu

Gra za którą płacimy 60 dolarów wystarcza na 3000, 4000, a nawet 5000 tysięcy godzin????? Czekam na nowego RPG, najlepiej w klimacie Star Wars lub pierwszych Mass Effect, z takim przelicznikiem grania. :) Albo Call of Duty bez multiplay :)

0 Odpowiedz