Square Enix nie pozwala na tłumaczenie Final Fantasy Type-0

Filip 'Sirmann' Jankowski - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Square Enix nie pozwala na tłumaczenie Final Fantasy Type-0 - gamedot.pl

Square Enix zagroziło pozwem sądowym fanom japońskiej gry Final Fantasy Type-0, którzy planowali wydać łatę tłumaczącą grę z języka japońskiego (gra jak dotąd nie została wydana na rynek zachodni) na angielski oraz hiszpański. W wyniku tego cała procedura została przerwana.

 

Jeden z twórców planowanego tłumaczenia ogłosił na swojej stronie:

Niestety, jestem zmuszony usunąć moje posty i strony dotyczące popularnego projektu tłumaczenia fanowskiego Final Fantasy Type-0. Tak jest, pewna spółka od gier myśli, że groźby i fałszywe oskarżenia są sposobem traktowania jej największych fanów.

Jak dotąd Square nie ogłosiło daty publikacji zachodniego wydania Type-0 na konsole PlayStation 4 i Xbox One (oryginał wyszedł na PSP), ale prawdopodobnie napisze od nowa tłumaczenia, które fani gry ponoć ukończyli w 97%.

 

Źródło: vg247.com

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

Filip 'Sirmann' JankowskiFilip 'Sirmann' Jankowski

Weteran gier o II wojnie światowej, wieloletni redaktor artykułów o rozrywce elektronicznej na Wikipedii, retrogracz. Miłośnik tego, co stare i na szczęście nie przestarzałe, oddany fan Europy Universalis.

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]