Najlepsze gry Dragon Ball – Smocze Top 5 - Felieton

42
Cascad

Dragon Ball jest fenomenem, który dawno temu rozszerzył się poza Japonią zarażając miłością do komiksów i animacji kolejne pokolenia. Żadna marka, która jest tak duża nie może obejść się bez gier, dlatego zaglądamy do cyfrowego świata Goku, Vegety i niezastąpionego Szatana Serduszko.

 

Oto nasze top 5 tytułów związanych z szukaniem magicznych kul:

 

5. Dragonball Z – Supersonic Warriors 2 

 

Jedno z największych zaskoczeń jeżeli chodzi o gry z DBZ – czyli dobra bijatyka na konsolę przenośną (NDS). Walki 1 na 1 (ale w drużynach złożonych nawet z trzech postaci), tryb historii i multiplayer pokazują tu grację jaką od zawsze szczycił się Dragon Ball. Jeżeli sądzicie, że na małej konsolce nie da się połączyć dobrej akcji z motywami godnymi epickiej przygody to czas zweryfikować to z Supersonic Warriors 2.

 

4. Dragon Ball Z: The Legacy of Goku II

 

Wielka przygoda na małym cartridge’u – tym jest Dragon Ball Z: The Legacy of Goku II, które udowadnia, że gry związane z Super Saiyanami świetnie radzą sobie na konsolkach przenośnych (w tym przypadku na GBA). Jest tu połączenie elementów RPG, akcji i przygody do których DBZ jest wręcz stworzone. Warto zaznaczyć też, że grywalnymi postaciami są Goku, Gohan, Trunks, Szatan Serduszko i Vegeta. A najwytrwalsi odblokują nawet Herkulesa!

 

3. Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi/ Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi (seria)

 

Powiedzmy to sobie wprost – Dragon Ball to walka, walka i jeszcze raz walka. A najbardziej emocjonujące pojedynki postaci z tego uniwersum oferuje właśnie seria Tenkaichi. Tu są praktycznie wszystkie postaci, wszystkie ataki i wszystkie możliwe scenariusze inspirowane serią anime i filmami. A co najważniejsze, gra jest zrobiona tak, że starcza na naprawdę dłuuuuuugo.

 

2. Dragon Ball: Origins (1 i 2)

 

Przygoda z młodym Son Goku zaczyna się od ogarnięcia obsługi jego magicznego kijka. I choć brzmi to banalnie to nabiera zupełnie nowego wymiaru dzięki mechanice Dragon Ball: Origins dostosowanej do dotykowego ekranu DS-a. Gra jest zdecydowanie jedną z najlepszych pozycji „zeldopodobnych” na rynku, pokazując, że nie tylko Link jest w stanie ruszyć w wielką podróż i poradzić sobie z przeciwnościami losu. Nawet jak nie lubi się (jakimś cudem) DB to dalej warto poznać ten tytuł, taki jest dobry.

 

1. Dragon Ball Advanced Adventure

 

Chodzona bijatyka, która zaczyna się gdy Goku poznaje Bulmę? Wchodzę w to w ciemno! I wam też radzę, bo Dragon Ball Advanced Adventure (GBA) jest grą po prostu wyjątkową, która pokazuje, że klasyka beatem’upów potrafi oprzeć się próbie czasu. Czemu pierwsze miejsce ma u nas właśnie Advanced Adventure? Bo oceniając adaptacje Dragon Balla pod względem klimatu i prezentacji bohaterów to właśnie jest najwybitniejszy  przedstawiciel tej licencji.

 


Jak widać cztery z pięciu wymienionych tu tytułów pochodzi z handheldów. Oczywiście gier o Goku jest jeszcze masa i w sumie większości z nich znajdzie poklask wśród fanów. Dragon Ball po prostu trudno zepsuć tak bardzo, by nie chciało się w to grać.

 

O autorze
CascadCascad
3215 22

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

4 Komentarze

awatar
drd (gość) 8 lat temu

pewnie ten https://www.youtube.com/watch?v=pI-zXj13CTQ

0 Odpowiedz
awatar
xneon (gość) 8 lat temu

a Buu's Fury, lepsze od Legacy of Goku II? a Attack of the Saiyans, wyśmienity na NDS? a Xenoverse, czyli wreszcie dobry DB na PC?

0 Odpowiedz
sandmann21 9 lat temu

Ja pamiętam DBZ Hyper Dimmension w jaki grałem na emulatorze SNESa. Najlepsze było to, że cała gra była po japońsku i aby uruchomić walkę, cisnęło sie wszystko na chybił trafił :-P

0 Odpowiedz
Cascad 9 lat temu

niestety gry DB z czasów starszych konsol raczej nie wychodziły poza Japonią - ja w ogóle w pierwszego DB zagrałem na PSX-ie i była to jakaś dziwna dwuwymiarowa bijatyka, której tytułu nigdy nie mogłem zapamiętać

1 Odpowiedz

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]