Nintendo notuje straty

Filip 'Sirmann' Jankowski - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Nintendo notuje straty - gamedot.pl

Nintendo powiadomiło o stratach za pierwszy kwartał 2014 roku mimo wzrostu sprzedaży Wii U w ciągu trzech miesięcy od czerwca. Straty japońskiego przedsiębiorstwa opiewają na 9,9 miliarda jenów (blisko 300 milionów złotych), co uderza w porównaniu z zeszłorocznym zyskiem sięgającym 8,6 miliarda jenów. Także utarg ze sprzedaży konsol spadł z 81,5 miliarda do 74,7 miliarda jenów (2,3 miliarda złotych).

 

Nintendo za pierwszy kwartał sprzedało 510 tysięcy konsol Wii U i 4,39 miliona gier na tę konsolę (tak, zgadliście – siłą napędową jest tu Mario Kart 8), której sprzedaż w porównaniu z ubiegłym rokiem podatkowym skoczyła ponad trzykrotnie. W związku z tym jej ogólna sprzedaż sięga 6,7 miliona sztuk, wyprzedzając wyniki Xboksa One, ale wciąż nie doganiając konkurencji z PlayStation 4.

 

Z kolei sztuk przenośnej konsoli Nintendo 3DS w pierwszym kwartale sprzedano 820 tysięcy, gier zaś – 8,57 miliona. Tym samym przestała się załamywać z kolei jej sprzedaż, w poprzednim kwartale wynosząca zaledwie 590 tysięcy sztuk. Ogólnie sprzedano 44,1 miliona egzemplarzy 3DS, co wypada średnio, zważywszy na 101 milionów Wii i 154 miliony "zwykłego" DS.

 

Źródło: computerandvideogames.com

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Need for Speed Undercover X360

Need for Speed Undercover X360

ŚCIGAJ LUB BĄDŹ ŚCIGANY Nigdy nie sądziłeś, że tak może się stać: w tym wyścigu będziesz zarówno myśliwym, jak i zwierzyną. Musisz zasiąść za kółkiem i postawić wszystko na jedną kartę,...

69,00Do sklepu

0 Komentarzy

Filip 'Sirmann' JankowskiFilip 'Sirmann' Jankowski

Weteran gier o II wojnie światowej, wieloletni redaktor artykułów o rozrywce elektronicznej na Wikipedii, retrogracz. Miłośnik tego, co stare i na szczęście nie przestarzałe, oddany fan Europy Universalis.

Napisz do autora

Najnowsze recenzje

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl