Nintendo notuje straty

Filip 'Sirmann' Jankowski - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Nintendo notuje straty - gamedot.pl

Nintendo powiadomiło o stratach za pierwszy kwartał 2014 roku mimo wzrostu sprzedaży Wii U w ciągu trzech miesięcy od czerwca. Straty japońskiego przedsiębiorstwa opiewają na 9,9 miliarda jenów (blisko 300 milionów złotych), co uderza w porównaniu z zeszłorocznym zyskiem sięgającym 8,6 miliarda jenów. Także utarg ze sprzedaży konsol spadł z 81,5 miliarda do 74,7 miliarda jenów (2,3 miliarda złotych).

 

Nintendo za pierwszy kwartał sprzedało 510 tysięcy konsol Wii U i 4,39 miliona gier na tę konsolę (tak, zgadliście – siłą napędową jest tu Mario Kart 8), której sprzedaż w porównaniu z ubiegłym rokiem podatkowym skoczyła ponad trzykrotnie. W związku z tym jej ogólna sprzedaż sięga 6,7 miliona sztuk, wyprzedzając wyniki Xboksa One, ale wciąż nie doganiając konkurencji z PlayStation 4.

 

Z kolei sztuk przenośnej konsoli Nintendo 3DS w pierwszym kwartale sprzedano 820 tysięcy, gier zaś – 8,57 miliona. Tym samym przestała się załamywać z kolei jej sprzedaż, w poprzednim kwartale wynosząca zaledwie 590 tysięcy sztuk. Ogólnie sprzedano 44,1 miliona egzemplarzy 3DS, co wypada średnio, zważywszy na 101 milionów Wii i 154 miliony "zwykłego" DS.

 

Źródło: computerandvideogames.com

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Wiedźmin 3: Edycja Gry Roku PL PS4

Wiedźmin 3: Edycja Gry Roku PL PS4

Zagraj w najbardziej dopracowaną i kompletną wersję najczęściej nagradzanej gry 2015 roku - Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dostępna teraz wraz ze wszystkimi rozszerzeniami i dodatkami w postaci...

99,00Do sklepu

0 Komentarzy

Filip 'Sirmann' JankowskiFilip 'Sirmann' Jankowski

Weteran gier o II wojnie światowej, wieloletni redaktor artykułów o rozrywce elektronicznej na Wikipedii, retrogracz. Miłośnik tego, co stare i na szczęście nie przestarzałe, oddany fan Europy Universalis.

Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl