Michael Forgey nie żyje

Orzeł - 
7osób uważa ten artykuł za ciekawy
Michael Forgey nie żyje

Dnia 3 marca odszedł od nas Michael Forgey, człowiek odpowiedzialny w dużej mierze za powstanie gry Cień Mordoru. Pan Forgey był producentem wykonawczym w firmie Monolith i odegrał kluczową rolę w tworzeniu Śródziemie: Cień Mordoru oraz Gears of War 2.


W maju ubiegłego roku, u pana Forgey'a zdiagnozowano glejaka wielopostaciowego, który jest złośliwym nowotworem mózgu. Jego rodzina rozpoczęła kampanię w serwisie YouCaring, by zebrać środki na leczenie, a w razie niepowodzenia, zapewnić żonie i trójce dzieci byt.


Kampania YouCaring skupiła wokół siebie 622 osoby, które wsparły ją na łączną kwotę 127 tys. USD. Forgey poddał się wielu eksperymentalnym terapiom. Dokładnie wczoraj jego rodzina ogłosiła, że 3 marca odszedł w spokoju, spędziwszy swoje ostatnie dni w towarzystwie rodziny.


"On zawsze był pierwszy do pracy nad projektami. Jeżeli pracowałeś z Mike'iem nad Shadow of Mordor, Gears of War I i II, Fable, Media Center, Zune, Conker albo Perfect Dark Zero, to na pewno doświadczyłeś jego pozytywnej energii, pasji i niezawodnego wsparcia."

- Erika Carlson na stronie YouCaring

 


W grudniu 2015 roku fani gry Shadow of Mordor wraz z kilkoma pracownikami Monolith ogłosili event, mający na celu rozprzestrzenienie wieści o walce pana Forgey'a, prosząc graczy na całym świecie o streamowanie Shadow of Mordor i dzielenie się statusami na mediach społecznościowych z hashtagiem #ForForgey.


 

1 osób dodało komentarz
7osób uważa ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

awatar
kriss (gość) 8 lat temu

To cholernie smutna wiadomość...

0 Odpowiedz
OrzełOrzełOto ja - domorosły webmaster, koder, przedsiębiorca, dziennikarz oraz wielbiciel gier muzycznych i myszoskoczków. Nocami marzę o tworzeniu gier, ale za dnia skupiam się na innych fajnych i ważnych rzeczach, dla odmiany możliwych do zrealizowania.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]