IEM Katowice 2016 - Fnatic lepsze od Luminosity w finale

BarT -
5osób uważa ten artykuł za ciekawy
IEM Katowice 2016 - Fnatic lepsze od Luminosity w finale - gamedot.pl

Zakończył się finał Intel Extreme Masters Katowice w CS:GO. W ostatnim meczu oglądaliśmy zmagania Fnatic oraz Luminosity. Wielu kibiców miało nadzieję, że ekipa z Brazylii zakończy dominację Fnatic na scenie. Spotkanie rozgrywane było w systemie BO5 czyli drużyna potrzebowała trzech map do zwycięstwa.

Spotkanie rozpoczęło się na mapie de_overpass. Lumionosity  pierwszą połowę rozpoczęło po stronie CT i trzeba przyznać, że Brazylijczycy poradzili sobie świetnie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:3 na korzyść Luminosity i kibice w dobrych humorach czekali na drugą połowę spotkania. Fnatic po zmianie stron rozpoczęło odrabianie strat i doprowadziło do wyniku 15:15. Dogrywka zakończyła się 4:2 dla Fnatic i pierwsza mapa wpadła na konto Szwedów.

Druga mapa de_cache została kompletnie  zdominowana przez Fnatic. Szwedzi pewnie wygrali drugą mapę 16:3 na której Luminosity nie mogło się odnaleźć. Po tak bolesnej porażce mało kto wierzył, że drużna Luminosity podniesie się. Warto też zauważyć, że Fnatic prawie nigdy nie przegrywa trzech map z rzędu także zadanie dla Brazylijczyków było bardzo trudne.

Trzecia mapa de_inferno była  nadzieją  Luminosity na powrót do gry. W fazie grupowej  Fnatic przegrało z Luminosity. Brazylijczycy  rozpoczęli od wygrania rundy pistoletowej gdzie popisali się agresywną grą i szybkim skrótem środka. Kolejne rundy padały łupem Luminosity, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:3. Niestety po zmianie stron role się odwróciły i to Fnatic fenomenalnie się broniło. Brazylijczycy  uderzali głową w mur i nie mogli przełamać twardej obrony Fnatic. Kolejny raz kibice w spodku zobaczyli jak Szwedzi odrabiają ogromne straty i doprowadzają do dogrywki. W dogrywce na inferno Fnatic nie dało szans Luminosity i zakończyło mape 19:15.

W całym spotkaniu wyraźnie wyróżniał się jeden gracz. Był nim Olof 'olofmeister' Kajbjer, który poprowadził swoją drużynę do kolejnego zwycięstwa na wielkim turnieju.