Gry Nexo Knights zaatakowały przeglądarki - Publicystyka

03
Gamedot

Jakiś czas temu, a konkretniej w październiku 2015 roku LEGO zapowiedziało wypuszczenie zupełnie nowej serii klocków, tym razem zatytułowanej Nexo Knights i utrzymaną w ciekawej i dosyć oryginalnej konwencji będącej połączeniem fantastyki oraz licznych elementów science fiction. Widać także sporo inspiracji poprzednimi seriami, zwłaszcza w projektach niektórych części. Na półkach, Nexo Knights pojawili się wespół z Chima oraz Ninjago w styczniu tego roku i podobnie jak te dwie serie, również udało im się zdobyć ogromne zainteresowanie i popularność: oprócz klocków powstało sporo różnorakich gadżetów, jak na przykład koszulki czy też gry komputerowe i przeznaczone na urządzenia mobilne, a nawet animowany serial wyświetlany na Cartoon Network.

W styczniu, LEGO prowadziło dosyć aktywną działalność, gdyż na rynku pojawiły się, poza Nexo Knights, także inne ciekawe pozycje, jak na przykład ogromny, kosztujący około 1000 złotych zestaw Ghostbusters czy też mniejsze (i tańsze, bez porównania) zestawy Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy. Z kolei fanów Bionicle z pewnością zainteresuje nowa seria tychże. W ramach opisywanego Nexo Knights zostało wydanych aż siedemnaście różnych zestawów, w skład, których wchodzą, między innymi, niewielkie zestawy zawierające rycerza i jego ekwipunek a także większe, obejmujące głównie pojazdy oraz maszyny przypominające nieco mechy ze steampunkowymi naleciałościami.

 Dzisiaj przyjrzymy się jednak wspominanym na początku grom komputerowym spod szyldu Nexo Knights. Można je zasadniczo podzielić na dwie grupy: przeznaczone na przeglądarki internetowe oraz przeznaczone na urządzeni mobilne (głównie wyposażone w systemy operacyjne Android i iOS). Gry przeglądarkowe są raczej adresowane dla młodszych graczy: możemy tutaj wybierać spośród różnego rodzaju gier logicznych, jak na przykład Nexo Knights Memory, gdzie naszym zadaniem jest odnalezienie dwóch takich samych obrazków na planszy w określonych ramach czasowych czy też wirtualne puzzle.

Bardzo ciekawą pozycją jest z kolei Merlok 2.0, przeznaczona na smartfony oraz tablety, w której kierujemy poczynaniami drużyny złożonej z pięciu rycerzy Nexo i wespół z tytułowym magiem staramy się pokonać wszelkie przeszkody na drodze naszych bohaterów. Głównym „złym”, podobnie jak w serialu oraz całym uniwersum Nexo Knights, jest błazen Jestro i jego bandy potworów oraz złych rycerzy. Do naszej dyspozycji oddano zostało kilka różnych typów rycerzy, a za zdobyte doświadczenie oraz moc Nexo możemy ulepszać ich umiejętności, uczyć się nowych oraz poprawiać wydajność posiadanego ekwipunku. Co ciekawe, moc Nexo możemy również zdobyć poprzez... skanowanie kodów QR dołączanych do każdego zestawu klocków, co pozwala zresztą odblokować niektóre niedostępne w żaden inny sposób funkcjonalności.

O autorze
GamedotGamedot
56 0

0 Komentarzy

Zobacz w sklepie

  • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
    699.00PLN
  • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
    78.72PLN
  • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
    119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl