Kałasznikow może zniknąć z gier - firma walczy o swój wizerunek

Cascad - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Kałasznikow może zniknąć z gier - firma walczy o swój wizerunek - gamedot.pl
Kalashnikov Corporation nie chce się dłużej godzić z nadużywaniem wizerunku ich broni w grach wideo (a także na odzieży, kubkach i produktach z innych kategorii). Karabin AK47 będący główną bronią niejednej wojny, do dziś wykorzystywany w konfliktach zbrojnych, to sprzęt który także my jako gracze doskonale znamy. Od 1947 roku nie powstała prawdopodobnie żadna równie tania i skuteczna broń mogąca równać się z Kałasznikowem.
 
Obecny jest on w dziesiątkach tytułów, takich jak Call of Duty 4: Modern Warfare, GTA V, Far Cry 3, Max Payne 3, Uncharted… praktycznie wszędzie gdzie się z czegoś strzela. Wygląda jednak na to, że darmowe używanie wirtualnego AK47 się skończyło. Kalashnikov Corporation ma zamiar dochodzić swych praw i wytoczyć walkę wszystkim, którzy używają wizerunku ich karabinu bez odpowiedniego pozwolenia.
 
 
Innymi słowy – niebawem może zabraknąć tego sprzętu w grach, a przynajmniej tych tworzonych przez wydawców mniejszych niż Take-Two, EA czy Activision. A co będzie z innymi? Inni pewnie po prostu nieco zmienią wygląda swych karabinów i nazwę, wirtualnie dalej udając kałacha
 
Nie zmienia to jednak faktu, że legenda w pewien sposób odchodzi z branży i nie będzie już tak widoczna jak w ostatnich latach. Bo czy można wyobrazić sobie choćby Counter Strike’a bez AK47?
 
 
źródło: biztok
 
1 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

martwy zombie 9 lat temu

wszystko rozumiem, ale zeby w strzelankach zabraklo kałacha to już za wiele!

0 Odpowiedz
CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]