Activision pozwane przez rodzinę słynnego przywódcy rebeliantów

hraboll - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Activision pozwane przez rodzinę słynnego przywódcy rebeliantów - gamedot.pl

Wielkie Activision znów musi walczyć z pewnymi kontrowersjami. Dokładnie chodzi o akceptację treści, jakie nie są zgodne ze rzeczywistością. Owe treści pojawiają się w grze Call of Duty: Black Ops 2.

 

To w tym projekcie pojawia się „ojciec” tworu określanego jako National Union for the Total Independence of Angola (czyli UNITA). Jonas Savimbi, bo o nim mowa, to postać wpisana we współczesną historię. Działacz antykomunistyczny (wspierany przez USA) - „lider polityczny oraz strateg”. Człowiek, który zginął podczas bitwy z rządowymi oddziałami.

 

Niestety w dziele studia Treyarch lansuje się wizerunek godny barbarzyńcy, półgłówka – tak przynajmniej twierdzą dzieci zmarłego przywódcy rebeliantów. Co ciekawe, Acti uważa, że w hitowej grze Savimbi jest po prostu... dobrym człowiekiem – kimś ważnym dla ludzi marzących o niepodległej Angoli.

 

 

Zgadza się, mamy tu dwa – skrajnie odmienne – opinie. Tak rozkręca się sądowy konflikt. Oczywiście pojawia się też kwestia odszkodowania – zadośćuczynienia. Activision ma zapłacić 1 mln€.

 

Przedstawiona sprawa przypomina wydarzenia opisane w 2014 roku. Warto zauważyć, że tamta potyczka na argumenty zakończyła się zwycięstwem branżowego giganta.

 

Źródło: Eurogamer UK

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

hrabollhrabollFan gier przygodowych, choć nie boi się próbować rzeczy nowych i nieznanych. Magia pierwszego Turoka sprawiła, że pokochał interaktywną rozrywkę. Graficzne piękno nie jest najważniejsze – nawet największa potwora może wpasować się w gusta hrabolla ;)
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]