Z jaką prędkością Polacy ściągają gry ze STEAMa - Oficjalne statystyki

Cascad - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Z jaką prędkością Polacy ściągają gry ze STEAMa - Oficjalne statystyki - gamedot.pl

Dzięki usłudze Statystyki Steam możemy sprawdzać coraz ciekawsze rzeczy – jak się okazuje nawet jakość usług internetowych w skali globalnej! Dzięki tej zmyślnej funkcji przebadaliśmy z jaką prędkością swoje gry ściągają Polacy:

 


Jak widać Neostrada/Orange nie spisuje się najlepiej mimo olbrzymiego zasięgu i reklam. Ogólnie jednak nie jest u nas aż tak źle. Zwłaszcza gdy spojrzymy na inne kraje.

 

Z ciekawości sprawdziłem też kilka innych rynków. Oto ich wyniki:


Rosja:

 

 

USA:

 

 

Niemcy:

 

 

Francja:

 

 

Brazylia:

 

 

Chiny:

 

 

Wielka Brytania:

 

 

Korea Południowa (aka lepszy świat):

 

 

I co myślicie, niezły mam ten Internet prawda?

 

Sami też możecie pobawić się tymi statykami i sprawdzić gdzie się najszybciej ściąga gry na stronie steama.

 

 

5 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Marvel Avengers XONE

Marvel Avengers XONE

Marvel's Avengers umożliwia graczom spełnienie bohaterskich marzeń. Niesamowita fabuła i ciągle rozrastające się uniwersum łączą się z rozgrywką w świecie Avengersów. Opanuj wyjątkowe...

249,00Do sklepu

5 Komentarzy

awatar
Elder (gość) 6 miesięcy temu

Posiadam światłowód z Orange 300/30, który na speedteście, wykazuje nawet parę Mbps więcej. Mimo powyższego, średnia prędkość większych aplikacji ze Steam, wynosi właśnie średnią, która widnieje w specyfikacji na Steam (5,6 Mbps). Warto zauważyć, że sporadycznie i na początku pobierania ze Steam, Orange potrafi zapewnić pełną prędkością ( w moim przypadku 32,5 Mbps), i co przy mniejszych aplikacjach świetnie się sprawdza. Także raczej dostrzegam tutaj, że problem leży w ustawieniach przepustowości po stronie Orange. Innymi słowy, jak chcesz pobrać więcej danych, to z z automatu obejmuje Ciebie widoczny hamulec do 5,6 Mbps. Dostrzegam też, że Steam, to tylko przykład. Trudno inaczej postrzegać opisaną przeze mnie okoliczność.

0 Odpowiedz
felicjusz 4 lata temu

to steam chyba ma słabe serwery na Polskę albo co, bo pokazywał mi ostatnio w przeliczeniu jakies 50Mb a speedtest niby wychodzi jak 2xKorea czyli rzędu 120Mb rano a 90 wieczorem http://www.speedtest.net/my-result/a/1130919052

0 Odpowiedz
{=V.S.F=}_Martino 4 lata temu

Kenia na szaro

2 Odpowiedz
jezus001 4 lata temu

No fajnie mamy średnio taki sam net jak w całej europie. Tylko żeby koszta były takie same w relacji do zarobków co na zachodzie i było by ekstra.

1 Odpowiedz
REDmartinesart 4 lata temu

Internet w Polsce a ten artykuł i dane ze steama to dwie różne sprawy. Nie mamy takiego internetu jak w europie. Jesteśmy na szarym końcu pomimo większej ogólnie szybkości pobierania, niż dane ze steama na jakich opiera się Cascad. Pozostaje też jeszcze jedna sprawa. W polsce wszyscy chcą mieć szybszy internet ale nawet jeśli chcą zapłacić więcej, nie maja takich możliwości (brak światłowodowej infrastruktury). W Europie wygląda to zupełnie inaczej, każdy może mieć dostęp ale woli nie płacić za coś, czego nie wykorzysta. Cały artykuł nie byłby lipą, gdyby nie zdanie pytające - na samym końcu. Aby przekładać dane z pobierania gier ze steam, na jakość usług internetowych w polsce trzeba mieć fantazję.

0 Odpowiedz
CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl