• Strona główna
  • Newsy
  • Twórca gry fez sprzedaje studio i prawa do tego tytułu po tym, jak wykradziono jego prywatne dane

Twórca gry Fez sprzedaje studio i prawa do tego tytułu po tym, jak wykradziono jego prywatne dane

JohnSnake - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Twórca gry Fez sprzedaje studio i prawa do tego tytułu po tym, jak wykradziono jego prywatne dane - gamedot.pl

Założyciel firmy Polytron, Phil Fish, odchodzi z branży gier video. Powodem okazały się być ataki hakerskie, przez które wyciekły poufne dane firmy oraz Phila - hasła do konta PayPal, twittera i panelu administracyjnego strony studia, a także dane ubezpieczenia społecznego samego założyciela.

 

To wystarczyło, by Phil Fish postanowił sprzedać Polytron Studios i prawa do marki Fez. Na swoim osobistym twitterze Phil odniósł się do wszystkich osób, które zaczynają tworzyć gry video lub chcą zaistnieć w branży - "Nie róbcie tego. Zrezygnujcie ze swoich marzeń. To są koszmary. Nic nie jest tego warte.". Oryginalny wpis - wraz z samym kontem - zniknął, ponieważ Fish zdecydował się usunąć konto.

 

Sam atak hakerski nie był losowy - to "kara" za wspieranie Zoe Quinn, kobiety która stworzyła grę Depression Quest. Fish bronił panny Quinn po tym, jak w Internecie pojawiły się plotki na temat tego, że Zoe sypiała z recenzentami w zamian za dobre oceny swojej gry. Jak widać, branża gier video jest pełna skandali, które potrafią niszczyć największe marzenia.

 

 

 

 

Źródło: gamespot.com

 

 

3 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Gra Gods & Monsters PC

Gra Gods & Monsters PC

Twórcy Assassin’s Creed® Odyssey powracają z przygodową baśnią o zapomnianym herosie, który ma za zadanie ocalić greckich bogów. Udaj się w podróż na Wyspę Błogosławionych, którą...

219,00Do sklepu

3 Komentarze

surmak 5 lat temu

zemsta gimbazy jest straszna

internet - wylęgania hejterów

0 Odpowiedz
Sokool 5 lat temu

Dzieci są dziecinne :)))

0 Odpowiedz
surmak 5 lat temu

@Sokool:

Dzieci są dziecinne :)))

a internet internetowy

0 Odpowiedz
JohnSnakeJohnSnakePecetowiec wierny wujkowi Newellowi. Fan sieciówek, 'rogalików' i sandboxów. Serialowy maniak. Wieczny poszukiwacz dobrego kina science-fiction oraz fantasy. Oprócz tego lubi dobre żarcie i jeszcze lepsze piwo. Innymi słowy – typowy nerd.
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl