Ronin – wywiad z twórcą - Tomaszem Wacławkiem

Parsec - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Ronin – wywiad z twórcą - Tomaszem Wacławkiem - gamedot.pl

Fani gier indie mogli usłyszeć o Roninie już niejedno, gdy wydawcą gry okazał się Devolver Studios, którzy znani są z patronatu nad Hotline Miami. Polska platformówka w niebanalny sposób podchodzi do tematyki skradanek i turówek.

 

 

Z okazji niedalekiej premiery gry przeprowadziliśmy krótki wywiad z twórcą gry – Tomaszem Wacławkiem:

 

Kacper Młyński: Kiedy rozpocząłeś swoją przygodę z tworzeniem gier?

Tomasz Wacławek: Jakieś trzy lata temu gdy dostałem prace jako Level Designer w Flying Wild Hog (Shadow Warrior, Hard Reset, Juju - przyp. red). Wcześniej nieśmiale bawiłem się w robienie modów i spisywanie swoich pomysłów na gry.

 

KM: Słyszałem, że studiowałeś filozofię. Czy kierunek w jakimś stopniu wpłynął na Twoje postrzeganie tej dziedziny rozrywki?

TW: Studia poszerzyły moje horyzonty i uporządkowały moją wiedze o świecie, zmieniły sposób w jaki myślę. Myślę, że te konkretne studia były bardzo istotnym elementem scieżki, która doprowadziła mnie do tego momentu.

 

KM: Ronin wygląda naprawdę niebanalnie. Mógłbyś powiedzieć, kto (lub co) był Twoją inspiracją w kwestii designu i mechanik?

TW: Napewno Gunpoint i Mark of the Ninja. Reszta wyszła sama w praniu :D

 

KM: Jak układa się Twoja współpraca z Devolver Digital?

TW: Świetnie. Są niezwykle pomocni i pełni zapału do pracy. Mimo, iż są wydawcą gry, to w pełni szanują moją kreatywną wolność.

 

KM: Co z premierą Ronina? Czy można wierzyć w czerwiec podany na Steamie?

TW: Tak. Gra jest skończona już teraz. Zostały jeszcze poprawki i drobne sugestie zgłoszone przez graczy, którzy kupili gre w Early Access. W okolicach premiery szykuje też małą niespodziankę dla graczy w postaci nowego trybu gry :D

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Doom Eternal XONE

Doom Eternal XONE

Stworzony przez id Software DOOM® Eternal™ to bezpośrednia kontynuacja nagradzanej i bestsellerowej gry DOOM® z 2016 r. Doświadcz doskonałej kombinacji szybkości i mocy, walcząc i...

239,00Do sklepu

0 Komentarzy

ParsecParsecMiłość do gier PC-towych wyssał z mlekiem matki. Amator gier wszelakich, a w szczególności gier ekonomicznych i Guild Wars. Początkujący badacz kultury graczy komputerowych, ale tylko po godzinach i przy dobrym piwie.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl