Rodzime reportaże o przemocy w grach – nowy projekt na Polak Potrafi

Cascad - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Rodzime reportaże o przemocy w grach – nowy projekt na Polak Potrafi - gamedot.pl

Jeżeli jesteście skłonni dołożyć się do interesujących projektów na portalach crowdfundnigowych to warto wejść na Polak Potrafi i wyszukać zbiórkę na reportaże „Przemoc w grach”, które ma zamiar zrealizować Ela Rydzewska znana z prowadzenia serwisu zGRAna rodzina.

 

Jakie ma pomysły i co chce zrealizować? Zobaczcie sami:

 


Zbiórka dopiero wystartowała, do jej zakończenia jest jeszcze 45 dni – kwota minimalna potrzebna do realizacji projektu to osiem tysięcy złotych. 

 

Szczerze? Nie jest to dużo i mam nadzieję, że po udanej zbiórce uda się stworzyć materiał poglądowy, który będzie rzetelny i wpłynie na jakość reportaży, które ukazują się w mediach mainstreamowych bo te jak wiadomo mają spory problem z docieraniem do artykułów, które regularnie ukazują się na stronach dla graczy. Ktoś musi do nich w końcu dotrzeć.

 

3 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

3 Komentarze

sandmann21 9 lat temu

Dość wąski temat jak na cykl reportaży :/

0 Odpowiedz
zGRAna 9 lat temu

Cześć! Temat w żadnym wypadku nie jest wąski. Do tej pory rozplanowałam materiał na 6 reportaży, w sumie dobra godzina - półtorej faktów, mitów i opinii, którym warto się przyjrzeć. :)

0 Odpowiedz
REDmartinesart 9 lat temu

Nie wierzyłem, że ktoś wpłaci jakiekolwiek pieniądze. Widzę, że zbiórka idzie w najlepsze i można prognozować zebranie całej kwoty 5 dni przed końcem. Tak więc gratulacje;)

Spróbuj odnaleźć program dokumentalny (niestety nie mogę go teraz odszukać), w którym badane są predyspozycje mieszkańców USA i Kanady do popełniania morderstw przy pomocy broni palnej, przez pryzmat tego, jakie informacje są nadawane w TV-myślę, że może cie nieźle natchnąć.

A nie wierzyłem w zbiórkę, bo temat można zamknąć w kilku zdaniach.

Natomiast; na profilu PP piszesz, ze nie zakładasz żadnych tez z góry, po czym czytamy: "Choćby w Australii, obawa przed destrukcyjnym wpływem gier na młode osoby spowodowała, że zamiast podnosić świadomość i edukować społeczeństwo, wprowadzono cenzurę." Ty już masz wyrobione zdanie na ten temat. Chcesz traktować gry poważnie, a denerwuje cię cenzura na "Manhunta" w Australii. Chcesz swobody, a w empiku nikt nie legitymuje dzieciaków przy zakupie gry PEGI18+. A co z zarazą streamerów na tłiczach, chyba co drugi nastolatek chce robić karierę redaktora z padem w ręku. Ja boję się twojego reportażu, boję się że ktoś młody zyska kolejny argument do nic nie robienia, a plony zbierze po kilkunastu latach i zostanie z tym sam.

0 Odpowiedz
CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]