Red Ball 5 - kolejna gra przeglądarkowa na Poki.pl

Gamedot - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Red Ball 5 - kolejna gra przeglądarkowa na Poki.pl - gamedot.pl

Kontynuacja bardzo popularnej gry Red Ball będzie na pewno świetną wiadomością dla najmłodszych, gdyż to właśnie dzieci zakochały się w tej wspaniałej produckji. Red Ball 5, w którą można zagrać bardzo wygodnie i bezpiecznie na portalu Poki.pl, to pewnego rodzaju połączenie gry zręcznościowej, z elementami rozwiązywania zagadek oraz oczywiście zwykłej przyjemności, która zawsze płynie z tego typu gier. Sam tytuł gry zdradza już wiele na temat tej pozycji.

 

W grze poruszamy się całkiem dużą, czerwoną i uśmiechniętą kulką. Do pokonania mamy dziesiątki poziomów, z których każdy jest coraz trudniejszy do przejścia. Gra jest typowa platformówką. Poruszamy się po świecie z jaskiniami, różnymi półkami do wchodzenia, a całość znalazła się w otoczce kolorowej przyrody. Podstawowym celem gry jest dotarcie do mety każdego poziomu, gdzie znajdujemy magiczne wrota. Ukończenie levelu przed upłynięciem czasu daje nam dodatkowe punkty. Po drodze zbieramy także gwiazdki oraz znajdujemy skrzynki z przedmiotami. Skrzynki bardzo często są dobrze ukryte i dotarcie do nich nie zawsze jest takie proste. O ile pierwsze poziomy są bardzo proste, tak im dalej tym robi się trudniej. Dotarcie do celu utrudniają nam różnego rodzaju pułapki, przepaście, a nawet zabawni przeciwnicy, którzy mogą latać i strzelać do nas. Przeciwników możemy zabić wskakując na nich, choć czasem jest to naprawdę bardzo trudne.

 

Zaproponowana przez portal Poki gra Red Ball 5 to przede wszystkim świetna rozrywka zręcznościowa, która uczy dzieci odpowiedniej koordynacji ruchów. Do poruszania się kulką możemy używać strzałek lewo i prawo, a do skakania strzałki w górę bądź też spacji. Gra w bardzo wielu przypadkach zmusza jednak do myślenia. Na planszach znajdziemy zamknięte drzwi, które otwieramy schowaną w innym miejscu dźwignią czy przyciskiem, na którym musimy postawić dużą drewnianą skrzynkę. Oczywiście Red Ball 5 pozbawiony jest jakichkolwiek elementów brutalnych. Gra jest w pełni bezpieczna dla dziecka i na pewno będzie stanowiła dla niego doskonałą rozrywkę na długo, gdyż do przejścia jest bardzo wiele poziomów.

 

Na Poki.pl udostępniane są jedynie gry przeglądarkowe, które są bezpieczne dla dzieci, a więc warto swojemu maluchowi wskazać to miejsce i dać mu ogromne pole możliwości wyboru gier. Red Ball 5 z pewnością jednak będzie dla niego pozycją, która wciągnie go na długie godziny. Gry nie trzeba instalować w żaden sposób. Do gry wystarczy nam przeglądarka internetowa.

1 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

awatar
Ж.д (gość) rok temu

Ж.д

0 Odpowiedz
GamedotGamedot
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]