Raczej nie zagramy w Alien: Isolation 2

hraboll - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Raczej nie zagramy w Alien: Isolation 2 - gamedot.pl

Ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy. To wynik handlowy wygenerowany przez grę Alien: Isolation. To całkiem dobry rezultat – choć raczej nie pozwoli na realizację kolejnych celów. Studio The Creative Assembly już teraz przewiduje, że projekt pokroju Alien: Isolation 2 nie zostanie zrealizowany. Oczywiście kluczowe decyzje podejmuje SEGA, ale najpewniej wydawca postawi na chłodną kalkulację.

 

Tworzenie gry wysokobudżetowej to w dzisiejszych czasach ciężki kawałek chleba. Developer prosi o wielkie pieniądze, a ostatecznie jego dzieło zbliża się do progu rentowności. To nie jest biznes – firma SEGA nie chce funkcjonować w taki sposób. W portfolio wydawcy znajdziemy marki, jakie potrafią wygenerować realny zysk – zauważa Tim Heaton w wywiadzie dla serwisu Games Industry. Tytuły w stylu Alien: Isolation nie potrafią rozbudzić większego zainteresowania. Horrory to gatunek problematyczny.

 

Warto zauważyć, że SEGA przewiduje mniejsze (o 22%) przychody w obecnym półroczu. Biznes związany z japońskimi automatami nie chce kwitnąć. Dodatkowo firma będzie musiała zwolnić ponad 200 osób.

 

Źródło: PSLS.net

3 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

3 Komentarze

awatar
Fan Aliena (gość) 8 lat temu

Noo ludzie kurde ja mam zamiar tą gre platynić na ps by wyrazić szacunek do niej, i przechodze ją po raz enty i mi się nie nudzi liniowa fabuła, bo gra jest genialna fabuła mnie jak kwadrylogia filmów wciągnęła i nie mam zamieru spocząć na tej części, sega ogarnij dupe i rób nowego obcego masz licencje na wydawanie tego typu gier więc rób a nie zwalniaj ludzi

3 Odpowiedz
awatar
krissowski (gość) 8 lat temu

Co za syf. Właśnie jestem w trakcie drugiego przejscia tej genialnej gry. Mam nadzieję, że jednak sega pójdzie po rozum do głowy. Dwa miliony sztuk dobrze rokuje. Sequel mógłby poradzić sobie lepiej, w końcu szlaki już przetarte.

4 Odpowiedz
awatar
zylo (gość) 8 lat temu

alien isolation 2 brzmi wypas bo w aliena bawiłem sie wspaniale chciałbym ujzec 2 odsłone tej gry pozdrawiam fanów bo napewno ta gra ma ich xD

5 Odpowiedz
hrabollhrabollFan gier przygodowych, choć nie boi się próbować rzeczy nowych i nieznanych. Magia pierwszego Turoka sprawiła, że pokochał interaktywną rozrywkę. Graficzne piękno nie jest najważniejsze – nawet największa potwora może wpasować się w gusta hrabolla ;)
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]