• Strona główna
  • Newsy
  • Pudełkowe wersje gier wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem w wielkiej brytanii

Pudełkowe wersje gier wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem w Wielkiej Brytanii

YASIU - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Pudełkowe wersje gier wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem w Wielkiej Brytanii - gamedot.pl

 

Jak wynika z danych opublikowanych przez firmkę GfK w minionym roku w Wielkiej Brytanii sprzedano 23,7 miliona pudełek z grami, co daje prawie taki sam wynik jak w 2016 toku (23,8 mln) i pokazuje, że tytuły wydawane w formie tradycyjniej wbrew krążącym pogłoskom mają się wyśmienicie. 

Jakby tego było mało zyski wydawców w Anglii minimalnie wzrosły o 2,1 procent dając tym samym łączny wynik 792 milionów funtów. Co ciekawe przyczyniły się do tego nieco droższe gry na Nintendo Switch. 

Taki rezultat w dobie cyfryzacji branży budzi jak najbardziej podzwi. Jeśli zaś chodzi o najlepiej sprzedający się produkt w ubiegłym tygodniu, to tutaj wygrał Call of Duty: WWII poraz dziewiąty z rzędu (biorąc pod uwagę całą serię), wyrównując wynik Modern Warfare 2 oraz zbliżając się na do Black Opsa 3 (do pobicia ostatniego brakuje mu dwóch tygodni).

Z kolei największe zainteresowanie w 2017 roku w całym UK wzbudziła raczej bez niespodzianki - FIFA 18, aczkolwiek tu wynik gorszy od 17 (o 16,2%). 

Pomimo tego EA nie może całkowicie świętować sukcesu odniesionego w Wielkiej Brytanii, gdyż Battlefront II sprzedał się gorzej od Battlefielda 1 o 51% oraz 49% słabiej od swego poprzednika. 

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Gra Worms Battlegrounds+Worms W.m.d. Ps4

Gra Worms Battlegrounds+Worms W.m.d. Ps4

Przygotuj się na wojnę robali i dwa razy więcej zabawy w grach Worms Battlegrounds i Worms W.M.D., dostępnych teraz w podwójnym pakiecie! Worms™ Battlegrounds łączy...

89,00Do sklepu

0 Komentarzy