PSX + PS2 + PS3 + PS4 = PS5?

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

O wsteczną kompatybilność gier na PlayStation gracze domagali się od dawna. Sony z kolei zapewniało, że słyszy i nawet odpowiadało na prośby w postaci ewentualnych remasterów gier, jak np. flagowy tytuł PS3 – God of War 3, który został delikatnie poprawiony graficznie, przystosowany do PS4 i wypuszczony w ten sposób jako osobna produkcja. Podobna historia spotkała The Last of Us, czy pierwsze trzy części Uncharted.

Jednakże wszystkie te gry były osobno opracowywane (z mniejszym lub większym wysiłkiem), a następnie wypuszczane jako osobne produkcje. W żadnym wypadku nie można tego nazwać wsteczną kompatybilnością, która w formie pozwalającej rzeczywiście odtwarzać gry ze starszych konsol na aktualnej, po prostu nie istnieje. Jest jednak szansa na zmianę tego stanu rzeczy wraz z premierą konsoli kolejnej generacji opracowywanej przez Sony.

O tym, że prace nad PlayStation 5 są na ukończeniu wiemy od dłuższego czasu. Wskazują na to zarówno plotki, jak i nieliczne wypowiedzi pracowników Sony. Do tych pierwszych dołączyła ostatnio informacja o rejestracji patentu dotyczącego systemu pozwalającego na wsteczną kompatybilność gier. Dzięki niemu, procesor konsoli byłby w stanie emulować zachowania swoich poprzedników, dzięki czemu gry mogłyby działać niczym na konsolach, na które były przeznaczone. Dodatkowo, Sony również opatentowało możliwość podkręcania grafiki z SD do 4k, przy pomocy oprogramowania sztucznej inteligencji.

Jest to informacja, na którą czekało wielu fanów PlayStation i gdyby rzeczywiście PS5 zostało zaprezentowane, razem z dobrze działającym tego typu oprogramowaniem, jestem właściwie pewien, że Microsoft miałby naprawdę duży problem z marketingowym przebiciem takiej informacji. Nam natomiast pozostaje czekać na oficjalną prezentację nowej konsoli.

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Metro Exodus PL PS4

Metro Exodus PL PS4

Nadszedł rok 2036. Ćwierć wieku po tym, jak wojna atomowa zniszczyła Ziemię, kilka tysięcy ocalałych ludzi wciąż trzyma się przy życiu w podziemiach zrujnowanej Moskwy, w tunelach...

189,00Do sklepu

0 Komentarzy