Poznaliśmy wygląd świata w God of War

Alex_Briggs - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Nadchodząca premiera God of War, czyli kolejna część przygód Kratosa, zdecydowanie powoduje uśmiech fanów serii. Do premiery coraz bliżej, a teraz wiemy już jak będzie wyglądał świat, do którego wkroczy “Bóg Wojny”.

 

 

Od 2016 roku mamy pewność, że najnowsza odsłona z mścicielem wyrzynającym greckich bogów w roli głównej, przeniesie nas w chłodniejsze klimaty. Jednak dopiero od niedawna wiemy, że przyjdzie nam zwiedzić dziewięć światów, które to będą znajdować na mitycznym drzewie Yggdrasilu, które to drzewo jest centralnym elementem w kosmogonii mitologii nordyckiej. Daje to możliwość ogromnej różnorodności w przedstawieniu nam świata gry. Twórcy poświęcili niemalże 4 miesiące na stworzenie części świata zamieszkiwanej przez same elfy Alfheim, używając “setki jak nie tysiące grafik koncepcyjnych”. Brzmi to niezwykle obiecująco i bardzo zachęcająco.

 


Możemy wywnioskować, że twórcy nijako wstrzelili się w trend osadzania historii w dawnych podaniach ludowych naszych północnych sąsiadów. Zakładając, że popularny serial “Wikingowie” zapewnił rozgłos i szersze poznanie tej mitologii, to sukces takich tytułów jak Hellblade: Senua’s Sacrifice, seria Banner Saga, czy bardzo pozytywnie odebrany, pomimo wczesnego dostępu na Steamie Northgard, pokazuje że społeczność graczy chętnie śledzi tytuły, z tego segmentu wierzeń.

Premiera "G
od of War" zaplanowana jest na 20 kwietnia 2018 roku.

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Assassin's Creed Revelations PS3 (gra używana)

Assassin's Creed Revelations PS3 (gra używana)

W Assassins Creed Revelations, legendarny assassyn Ezio wyrusza w podróż pełną odkryć i objawień, podążając śladami swojego mentora Altaira. Ścieżka ta jest jednak niebezpieczna...

30,00Do sklepu

0 Komentarzy

Alex_BriggsAlex_Briggs
Napisz do autora

Zobacz w sklepie

  • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
    699.00PLN
  • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
    78.72PLN
  • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
    119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl