Pokonaliśmy nazistowskie Niemcy. Jak teraz radzi sobie Polska?

Parsec - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Pokonaliśmy nazistowskie Niemcy. Jak teraz radzi sobie Polska? - gamedot.pl

Wielkiej symulacji bitwy narodów ciąg dalszy.

 

Mniej więcej w połowie lutego pokonaliśmy naszego najbliższego sąsiada – Niemcy i jesteśmy dziewiątą potęgą na świecie.

Sytuacja ostatnich miesięcy nie należy do najszczęśliwszych. W okolicach 3 stulecia przed naszą erą Polska ofensywa na Imperium Rzymskie zatrzymała się na linii Alp, jest słabo, ale stabilnie.

Sytuacja na froncie północnym też nie należy do ciekawych. Pomimo totalnego zaszachowania Norwegów mamy mały problem. Zajęliśmy Bergen, a Oslo i Trondheim są w zasięgu ręki, ale do walki o terytorium Norwegii włączył się Związek Radziecki! Na razie nie dochodzi do konfliktu interesów, ale starcie pomiędzy polskim autorytaryzmem a radzieckim komunizmem da się wyczuć w powietrzu.

 

 

Wypowiadamy wojnę napoleońskiej Francji!

 

Marsylia (leżąca w zupełnie innym miejscu niż ta prawdziwa) jest kluczem do podboju Europy Zachodniej. Nic dziwnego, że nasz król postanowił działać. Francja mogła czuć się zagrożona, jednak totalne niezorganizowanie naszych wojsk, a także wystawienie doborowych oddziałów francuskich sprawiło, że sytuacja stała się patowa. Po 60 latach konfliktu wojna w na polsko-francuskiej granicy w Zagłębiu Ruhry kończy się. Wynik: status quo.  

 

 

 

 

Na koniec zapraszamy do krótkiego przeglądu zmian politycznych na mapie świata. Kolejna relacja z wielkiej wojny już niedługo!

 

 

 

 

źródło: reddit

zdjęcia: tpang

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

ParsecParsecMiłość do gier PC-towych wyssał z mlekiem matki. Amator gier wszelakich, a w szczególności gier ekonomicznych i Guild Wars. Początkujący badacz kultury graczy komputerowych, ale tylko po godzinach i przy dobrym piwie.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]