Plany Ubisoftu na najbliższe lata

Orzeł - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Plany Ubisoftu na najbliższe lata

Pan Yves Guillemot z Ubisoftu wypowiedział się dziś w kwestii planów inwestycyjnych i działalnościowych firmy na najbliższe lata. Poniżej znajdziecie wypisane najważniejsze wnioski, które będą miały znaczenie dla klientów końcowych, czyli nas, graczy.

 

 

 1. Ubisoft wierzy, że branża gier stała się o wiele stabilniejszy miejscem do zarabiania pieniędzy, niż kilka lat temu. Firma planuje zwiększyć obroty o 60% na grach skupiających się na trybie multiplayer.
   
 2. Francuski wydawca zamierza przetransformować swoją organizację w żywy model operacyjny, by móc zaoferować klientom wieloletnią obsługę oraz położyć "duży nacisk na gry multiplayerowe". Ma to znaleźć potwierdzenie już teraz w projektach takich, jak Rainbow Six Siege, For Honor i The Division, jak i w późniejszych projektach wysokobudżetowych, które nie zostały jeszcze zapowiedziane.

 

 

 1. Gracze, którzy przywiązali się do jednej serii, zyskali na tym, że branża przekształciła się z tworzenia "wypuść i zapomnij" w co najmniej "całoroczną obsługę na przestrzeni lat". Inwestorzy Ubisoftu zauważyli, że gry, które bywały jednorazowymi hitami sprzedażowymi, teraz mogą stać się bardziej trwałymi i niezawodnymi źródłami dochodu.
   
 2. Rzetelność to silny czynnik wśród graczy i wydawców. Ubisoft dumnie ogłasza, że udało mu się ją osiągnąć za pomocą wysokiego poziomu interakcji i zaangażowania pomiędzy twórcami a graczami. Firma planuje na tym zarobić i zwiększyć obroty o całe 60%, co przyniesie zyski niemal 2,2 miliarda euro do końca 2018-2019.
   
 3. Ubisoft chce zwiększyć świadomość o swoich markach, pojawiając się częściej w poza-branżowych mediach, takie jak parki rozrywki i reklamy na różnych produktach. Chce to osiągnąć poprzez współpracę ze Scholastic przy tworzeniu nowej książki/komiksu na bazie serii Assassin's Creed, zwanej "Last Descendants" ("Ostatni Potomkowie"). Pierwszy tom ma zostać wydany na początku 2017 roku.

 

Co to dla nas wszystkich znaczy? Mniej więcej tyle, że Ubisoft ma w planach przede wszystkim wyciągać więcej kasy z produkowanych gier. To oznacza, że otrzymamy jeszcze więcej tytułów, w których znajdziemy mikrotransakcje, ale też o wiele więcej zawartości w postaci DLC - na czymś przecież trzeba wyrobić te "trwałe dochody".

 

A jak Wy się na to zapatrujecie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

 

 Źródło: asidcast.com

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

OrzełOrzełOto ja - domorosły webmaster, koder, przedsiębiorca, dziennikarz oraz wielbiciel gier muzycznych i myszoskoczków. Nocami marzę o tworzeniu gier, ale za dnia skupiam się na innych fajnych i ważnych rzeczach, dla odmiany możliwych do zrealizowania.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]