Nowy Batman od WB Games Montreal ?!

hraboll - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Nowy Batman od WB Games Montreal ?! - gamedot.pl

 

Już na początku tego tygodnia pojawiły się plotki dotyczące pracy wykonywanej przez ekipę WB Montreal (Batman: Arkham Origins). Kanadyjskie studio miało powrócić do interaktywnych przygód Człowieka Nietoperza – po okresie eksperymentowania z marką Suicide Squad. Przypuszczalnie pewne prototypy Legionu Samobójców nie otrzymały zielonego światła od wydawcy. Swoją drogą Warner Bros. już w zeszłym roku przygotowywało nas na powrót Mrocznego Rycerza.

 

Kolejne nieoficjalne doniesienia wskazują na „delikatny reboot”. Wspomniany developer nawiązuje do Arkham Knight (następstwa protokołu Knightfall itd.), a jednocześnie zmienia głównego bohatera; wprowadza nas na nowo do wielu elementów.

 

  • W nowej grze widzimy pewne założenia cyklu Batman Beyond. Aczkolwiek nikt nie skupia się na procesie odtworzenia futurystycznych realiów. Tym samym Terry McGinnis (faworyt gamingowego community) nie odgrywa tu pierwszoplanowej roli.
  • To Damian Wayne będzie nowym Batmanem, albowiem gwarantuje lepsze... dopasowanie (do historii opowiadanych przez Rocksteady). Wszak już w Arkham City wywołano do tablicy skomplikowaną relację Bruce-Talia.
  • Osobowość Damiana jest dość złożona. WB przejmuje pewne wzorce z komiksów. Przeanalizowano także charakterystyki głównych herosów (Bruce, Robin, Nightwing)
  • Bruce wypełnia rolę mentora (podobnie jak w... Batman Beyond).
  • Nowa przygoda rozgrywa się nieco ponad dekadę po wydarzeniach z Arkham Knight.
  • WB Montreal znów nawiązuje do działalności gangu Czarnej Maski. Warto jednak nadmienić, że rola lidera przypada... kobiecie.
  • W omawianym przecieku pojawiają się też odniesienia do charakterystyki Dwóch-Twarzy. Postać ta chce teraz wypełniać rolę głównego kata (aspekt wymierzania sprawiedliwości). W pewnym sensie dawna mentalność tego przestępcy łączy się z poglądami Czerwonego Kaptura.
  • Grafika zamieszczona powyżej to całkiem fajne nawiązanie do nowego stroju. WB ponoć nie chce rezygnować z peleryny.

 

Źródło: Gameranx

1 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

awatar
netoperek (gość) 7 lat temu

nie moge sie doczekac!

0 Odpowiedz
hrabollhrabollFan gier przygodowych, choć nie boi się próbować rzeczy nowych i nieznanych. Magia pierwszego Turoka sprawiła, że pokochał interaktywną rozrywkę. Graficzne piękno nie jest najważniejsze – nawet największa potwora może wpasować się w gusta hrabolla ;)
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]