Nadzieja na koniec duopolu na rynku GPU?

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Od dawien dawna sytuacja na rynku GPU prezentuje się w barwach zielono – czerwonych. Raz NVIDIA króluje (jednak częściej), a raz AMD. Wszyscy gracze kojarzą nazwy GeForce oraz Radeon. Wygląda na to, że będą musieli się nauczyć jeszcze jednej. A imię jej: Odyssey. 

Jest to nazwa inicjatywy rozpoczętej przez firmę Intel, która już od dawna planowała i próbowała wejść na rynek procesorów graficznych. Swojego czasu próbowali nawet tego dokonać, jednakże ich produkt okazał się zbyt drogi w przygotowaniu oraz zbyt mocożerny. Projekt został wtedy porzucony, a prototypy zutylizowane. Jednakże wygląda na to, że nie powiedziano jeszcze ostatnio słowa. 

W ramach inicjatywy Intel zaprasza graczy oraz deweloperów gier do serii spotkań na całym świecie. Podczas nich mają zamiar omówić wspólnie oczekiwania i nadzieje obu grup względem nowego GPU. Jest to ciekawa opcja, ale wyraźnie widać, że ma na celu przede wszystkim promocję i rozpowszechnienie informacji, że „coś się dzieje”. Co z tego wyjdzie, dowiemy się zapewne w ciągu około dwóch lat, jednakże jest nadzieja, że pojawi się nowy gracz na rynku, który zamiesza w duopolistycznym garnuszku. 

Odnośnie samych spotkań, jedno odbędzie się w Warszawie. Osoby zainteresowane mogą zgłosić swoją chęć udziału poprzez wypełnienie formularza na stronie Intela. Ci którzy wezmą udział, mogą liczyć nie tylko na sam udział w spotkaniu, ale także dodatkowe benefity jak zniżki, prezenty, czy udział w beta-testach. 

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Far Cry New Dawn PL PS4

Far Cry New Dawn PL PS4

Siedemnaście lat po globalnej katastrofie atomowej ludzie powoli otrząsają się z chaosu i zastają dramatycznie zmieniony świat. W Hope County w stanie Montana resztki populacji łączą się...

109,00Do sklepu

0 Komentarzy