Nadzieja na koniec duopolu na rynku GPU?

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Od dawien dawna sytuacja na rynku GPU prezentuje się w barwach zielono – czerwonych. Raz NVIDIA króluje (jednak częściej), a raz AMD. Wszyscy gracze kojarzą nazwy GeForce oraz Radeon. Wygląda na to, że będą musieli się nauczyć jeszcze jednej. A imię jej: Odyssey. 

Jest to nazwa inicjatywy rozpoczętej przez firmę Intel, która już od dawna planowała i próbowała wejść na rynek procesorów graficznych. Swojego czasu próbowali nawet tego dokonać, jednakże ich produkt okazał się zbyt drogi w przygotowaniu oraz zbyt mocożerny. Projekt został wtedy porzucony, a prototypy zutylizowane. Jednakże wygląda na to, że nie powiedziano jeszcze ostatnio słowa. 

W ramach inicjatywy Intel zaprasza graczy oraz deweloperów gier do serii spotkań na całym świecie. Podczas nich mają zamiar omówić wspólnie oczekiwania i nadzieje obu grup względem nowego GPU. Jest to ciekawa opcja, ale wyraźnie widać, że ma na celu przede wszystkim promocję i rozpowszechnienie informacji, że „coś się dzieje”. Co z tego wyjdzie, dowiemy się zapewne w ciągu około dwóch lat, jednakże jest nadzieja, że pojawi się nowy gracz na rynku, który zamiesza w duopolistycznym garnuszku. 

Odnośnie samych spotkań, jedno odbędzie się w Warszawie. Osoby zainteresowane mogą zgłosić swoją chęć udziału poprzez wypełnienie formularza na stronie Intela. Ci którzy wezmą udział, mogą liczyć nie tylko na sam udział w spotkaniu, ale także dodatkowe benefity jak zniżki, prezenty, czy udział w beta-testach. 

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Gra Watch Dogs Legion PC

Gra Watch Dogs Legion PC

W niedalekiej przyszłości, Londyn podupada: ludzie zgnębieni życiem pod wszechwidzącym nadzorem, prywatne służby wojskowe kontrolują ulice, a potężna mafia żeruje na bezbronnych....

219,00Do sklepu

0 Komentarzy