Lizard Squad broni skazanego hakera. Ataki na PlanetSide 2, H1Z1

hraboll - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Lizard Squad broni skazanego hakera. Ataki na PlanetSide 2, H1Z1 - gamedot.pl

Grupa hakerska Lizard Squad pokazuje swoją siłę. Tym razem na (kontr)atak naraziło się studio Daybreak. Developer odpowiada za projekty pokroju H1Z1, PlanetSide 2 czy Everquest. Hakerzy nocną porą zastosowali standardowy manewr z DDoS. Oczywiście atakowane serwery zareagowały na niego niezbyt dobrze. Gracze musieli przerwać swoją zabawę.

 

Lizard Squad tym sposobem odpowiedział na krytyczne opinie – formowane przez szefa studia Daybreak. Tak dokładniej John Smedley atakował skazanego w Finlandii hakera (Julius "Zeekill" Kivimaki należał do grupy wsparcia przy zeszłorocznych, bożonarodzeniowych atakach na PSN i XBL).

 

Developer tłumaczy, że jego złość była uzasadniona i wywołana licznymi atakami na jego osobę (upublicznianie ważnych danych bankowych – także informacji o rodzinie, składanie 50 fałszywych wniosków kredytowych, wysyłanie zdjęć przedstawiających grób ojca, domniemane podłożenie bomby w samolocie podczas lotu opłaconego przez Smedley'a). Julius "Zeekill" Kivimaki nie był aniołem i zasługuje na surową karę (na razie haker uniknął więzienia). Były boss Sony Online Entertainment będzie szukał sprawiedliwości w sądzie.

 

źródło: eurogamer.net

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Disneyland Adventures XONE

Disneyland Adventures XONE

Disneyland Adventures pozwala dzieciom i fanom Disneya w każdym wieku odkryć Disneyland w jakości 4K Ultra HD i HDR, cieszyć się wciągającymi przygodami związanymi z 18 popularnymi...

69,00Do sklepu

0 Komentarzy

hrabollhrabollFan gier przygodowych, choć nie boi się próbować rzeczy nowych i nieznanych. Magia pierwszego Turoka sprawiła, że pokochał interaktywną rozrywkę. Graficzne piękno nie jest najważniejsze – nawet największa potwora może wpasować się w gusta hrabolla ;)
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl