Wiedźmin 3 – dziś premiera, dziś poradnik - Poradnik

10
Cascad

Stało się, to już ten dzień – 19 maja 2015. Premiera Wiedźmin 3: Dziki Gon już za nami, grę możecie kupić w naszych sklepach stacjonarnych i w sklepie internetowym, a warto to zrobić bo to najgorętszy towar w mieście. Jeżeli macie już w domu pudełko z grą to mam dla was kilka wskazówek pozbawionych spoilerów. Dzięki nim powinniście wycisnąć więcej z tego świata:

 

 

  • Znaki defensywne są mocniejsze – Geralt ma do dyspozycji kilka znaków magicznych, które można podzielić na takie, których używa się do ataków i obrony. Miejcie na uwadze, że przez kilka pierwszych godzin ofensywa się zwyczajnie nie opłaca… zamiast tego polecam korzystać z czaru Quen, który zakłada na nas „tarczę” pozwalającą przyjąć jeden cios bez utraty życia oraz Yrden wrzucający przeciwników w pułapkę spowalniającą ich ruchy. Dzięki temu wymanewrujecie grupy oponentów i zdobędziecie punkty doświadczenia pozwalające np. wzmocnić ognisty znak Igni, który na pewno przyda się w późniejszej fazie gry.

 

  • Questy i Level? Pfff – W Wiedźmin 3: Dziki Gon zaglądając do menu zadań gra podpowiada jaki jest najlepszy poziom doświadczenia do tego, by wykonać danego questa. Nie przywiązujcie się jednak do tego zbyt mocno, korzystając ze znaków defensywnych i mając przedmioty leczące można sobie poradzić z zadaniami o 3-4 levele wyższymi niż ten który sugerują twórcy.

 

 

  • Dbaj o towarzyszy – brzmi banalnie, ale Wiedźmin 3 jest zbudowany w bardzo rozległy sposób i kolejne wątki łączą się w jedność w questach, które pozornie powinny mieć małą skalę. Jeżeli zatem zauważycie postaci wyróżniające się to poświęćcie im więcej czasu – nie tylko odwdzięczą się, ale i poznacie historie tak rozbudowane, że mogłyby stanowić trzon innych gier w tym uniwersum.

 

  • Wracaj do sprzedawców – Mimo iż wykupicie wszystko w danym sklepie/wiosce to nie oznacza to, że nie powinniście tam zajrzeć jeszcze raz. Sprzedawcy zaprojektowani przez CD Projekt RED zmieniają bowiem swój asortyment co jakiś czas i potrafią zaskoczyć produktami, które akurat są nam potrzebne.

 

  • Rozbieranie oręża – kowale mogą nam nie tylko sprzedać miecz i zbroję, albo zrobić oręż – oni także „rozkładają” na czynniki pierwsze sprzęt, który już mamy w swym inwentarzu. Warto o tym pamiętać gdy np. brakuje nam surowców do zrobienia jakiegoś miecza, a nie da się ich nigdzie w okolicy kupić. Zanim odejdziemy zrezygnowani zajrzyjmy, więc do menu i sprawdźmy czy potrzebnych elementów nie da się wydobyć z tego co już mamy.

 

 

  • Schodź ze ścieżki – banał w grach z otwartym światem, jednak w Dzikim Gonie dokonano wyraźnego przeskoku w tym temacie. Tu niemal każdy fragment lądu kryje w sobie jakąś tajemnicę, pozwala odblokować nowe wątki fabularne lub poznać masę postaci. Nie róbcie sobie krzywdy i nie przebiegajcie przez główny wątek bo stracicie ponad połowę przyjemności z błądzenia po pustkowiach jako łowca potworów.

 

  • Uważaj z lockowaniemWiedźmin 3: Dziki Gon pozwala „załączyć” uwagę Geralta na konkretnym przeciwniku. Ułatwia to walkę, ale nie ma co przesadzać z tym rozwiązaniem, gdy walczymy z chmarą potworów lub wojaków. Kiedy przed nami stoi grupa oponentów to najlepiej nie skupiać się na żadnym i zwyczajnie polować na tego, który jest w zasięgu.

 

  • Używaj znaków podczas eksploracji – Coś o czym warto pamiętać, a łatwo jest przeoczyć/zapomnieć – wiedźmińskie znaki są przydatne nie tylko w czasie walki! Podczas zwiedzania opuszczonych dworków czy wiosek niektóre drzwi można np. wywarzyć znakiem Aard, inne obiekty można za to podpalić znakiem Igni. Warto więc eksperymentować!

 


To tyle jeśli chodzi o podstawowe porady. Mam nadzieję, że się przydadzą – a teraz wracajcie do gry!

 

O autorze
CascadCascad
3215 22

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

1 Komentarz

awatar
Gerard (gość) 9 lat temu

Dziękówa. Właśnie rozpoczynam przygodę z Wiedźminem i takiego miniporadnika mi brakowało. Pchajcie to na fora, bo jest dobry!

0 Odpowiedz

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]