Komputerowe Dishonored 2 nadal zawodzi. Brak dobrej optymalizacji...

hraboll - 
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy

 

Konsolowe Dishonored 2 było łatane już na premierę. Komputerowa wersja nieustannie walczy z licznymi problemami. Developer przygotował dwa patche – beta tego najnowszego to 6,5GB danych. Głównym celem jest poprawienie stabilności i wydajności. Zastosowane patenty technologiczne niestety są łase na moc obliczeniową. VOID Engine wymusza zakup dobrej karty oraz procesora. Ba, CPU i7 4930K połączony z GTX980Ti nie wytrzymuje (brak stałej wartości 60fps) obciążeń związanych z ustawieniami Ultra i rozdzielczością 1080p.

 

Co ciekawe, Arkane Studios wykorzystuje wybrane elementy technologii napędzającej tegorocznego Dooma. Produkcja od ID raczej była chwalona za optymalizację. Serwisy badające wydajność nie miały problemów z przetestowaniem zabawy na 4K przy maksymalnych ustawieniach (z rezultatem ponad 100fps).

 

Coraz częściej słyszymy krytyczne opinie – francuski developer bez wątpienia nie odrobił zadania domowego. Wykonano proste i szybkie zarazem portowanie. Digital Foundry idzie w swoich wnioskach jeszcze dalej - uznaje grę Dishonored 2  w komputerowej wersji za technologiczny bałagan. Wydawanie tytułu w takiej formie nie ma nic wspólnego z racjonalnym, przede wszystkim uczciwym biznesem. Główne wnioski na teraz? Arkane musi wykonać jeszcze masę poprawek; może część rzeczy trzeba wykonać od „0”.

 

Źródło: VG247 UK, DSOG

0 osób dodało komentarz
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy

The Dark Pictures - Man Of Medan XONE

The Dark Pictures - Man Of Medan XONE

BANDAI NAMCO Entertainment oraz Supermassive Games łączą siły, aby dostarczyć graczom utrzymaną w konwencji horroru przygodową grę akcji. Seria Dark Pictures składa się z oddzielnych...

54,50Do sklepu

0 Komentarzy

hrabollhrabollFan gier przygodowych, choć nie boi się próbować rzeczy nowych i nieznanych. Magia pierwszego Turoka sprawiła, że pokochał interaktywną rozrywkę. Graficzne piękno nie jest najważniejsze – nawet największa potwora może wpasować się w gusta hrabolla ;)
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl