Flappy Bird już nie ma, ale rynek pełen jest naśladowców

Cascad - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Flappy Bird już nie ma, ale rynek pełen jest naśladowców - gamedot.pl

Dong Nguyen nie czuje się szczęśliwy z powodu szumu jaki wywołało jego Flappy Bird. Niespodziewanie gra, która opiera się na mechanice znanej każdemu posiadaczowi urządzeń dotykowych została ściągnięta 50 milionów razy. Dzięki temu udało się wygenerować 50 tysięcy dolarów zysków dziennie z samego wyświetlania reklam (Flappy Bird jest bowiem całkowicie darmowe).

 

Dziś tej pozycji nie ma już ani w Google Play ani w App Store, twórca stwierdził bowiem, że choć to jego wielki sukces to jednocześnie źle wpłynął na jego życie. Naśladowcy jednak nie śpią i kolejne klony Flappy Bird, które samo w sobie było klonem, zalewają obecnie androidowy i iOS-owy sklep. Co ciekawe – "wzbogacono" je o mikropłatności.

 

Wśród tytułów chcących przebić się do masowego odbiorcy znalazły się takie wynalazki jak: Fly Birdie - Flappy Bird Flye, Fluffy vs. Flappy Birds, Flappy Plane, Flappy Bee, Flying Flappy Unicorn Bird: The Frozen Sky Fall oraz Happy Poo Flap. Zainteresowani?

 

Jakby tego było mało, na brytyjskim eBayu pojawiają się nowe aukcje z telefonami zawierającymi Flappy Bird (to, że grę usunięto ze sklepu nie oznacza, że zniknęła z urządzeń na jakie już ją ściągnięto), co sprzedający wyraźnie zaznaczają zawyżając ceny urządzeń!

 

Sytuacja jest naprawdę bezprecedensowa i warto ją śledzić. Na pewno debata o losach zarówno Donga Nguyena jak i jego jego gry będzie żywa jeszcze przez długi czas.

 

 

źródło: eurogamer

1 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

Feeler94 10 lat temu

No dobra gra, prosta, acz wymagająca, dlatego tak wciąga!

0 Odpowiedz
CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]