Twórca Flappy Bird wycofuje swoją grę?

Filip 'Sirmann' Jankowski - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Twórca Flappy Bird wycofuje swoją grę? - gamedot.pl

Do niedawna Flappy Bird stanowił oszałamiający przebój, fenomen, który wietnamskiemu projektantowi Dongowi Nguyenowi zapewniał dziennie 50 tysięcy dolarów wpływów. Niepozorna gierka o ptaku, w ogóle się nie kończąca, osiągnęła liczbę 50 milionów pobrań na sprzęty mobilne.

 

Najwyraźniej to już koniec. Amatorska gra, wykonana w zaledwie trzy dni, zostanie zdjęta z App Store oraz Google Play. Tak na Twitterze ogłosił sam Nguyen, twierdząc że "nie może tego więcej znieść" i nie ma to związku z kwestiami prawnymi.

 

Powody rozczarowania wietnamskiego twórcy kryją się nie tylko w słusznych poniekąd oskarżeniach o plagiat (dziwnym trafem Flappy Bird mocno przypomina świat Super Mario). Recenzje gry nie są najlepsze. IGN napisał: "Flappy Bird nie jest dobrą grą komputerową. Ona nawet nie bawi". Gamezebo: Zagrasz w tę grę, zafascynujesz się nią, ale nigdy jej nie polubisz". 

 

Najwyraźniej Nguyen nie wytrzymał presji związanej z nagłą sławą. Cóż, chwytny pomysł nie wystarcza, by zadowolić krytyków. Ale w tej branży potrzebny jest również twardy charakter.

4 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

4 Komentarze

JohnSnake 10 lat temu

Cóż... http://img.myepicwall.com/2014/02/1309fe72d39b89fab6c87e6ad8de1fbc.gif

0 Odpowiedz
Tomash49 10 lat temu

wlasnie przez to ze tak wkur*** to ludzie wracaja. bo jak to, ja tego nie przejde?? no ja nie przejde?? Raczej ze przejde!!! a pozniej kur** kur*** kur***!!;p i takie oto bledne kolo;p

0 Odpowiedz
Tomash49 10 lat temu

http://9gag.tv/v/3278?ref=fbl9 :D

0 Odpowiedz
AKuS 10 lat temu

To jest dopiero śmiech na sali... Gra, która tak naprawdę nic nie zawiera w sobie, sam model sterowania i rozgrywka potrafi doprowadzić do ostrego wkur%#@% :) Kompletnie nie rozumiem tego fenomenu

0 Odpowiedz
Filip 'Sirmann' JankowskiFilip 'Sirmann' Jankowski

Weteran gier o II wojnie światowej, wieloletni redaktor artykułów o rozrywce elektronicznej na Wikipedii, retrogracz. Miłośnik tego, co stare i na szczęście nie przestarzałe, oddany fan Europy Universalis.

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]