Flappy Bird – 60 klonów dziennie pojawia się na App Store

Mex - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Flappy Bird – 60 klonów dziennie pojawia się na App Store - gamedot.pl

Według raportu Pocket Gamera App Store wciąż jest zalewany przez klony Flappy Bird, niesamowicie popularnej darmowej gry. O jej fenomenie zrobiło się głośno przede wszystkim dlatego, że generowała ogromne zyski, a mimo to jej twórca Dong Nguyen usunął ją z dystrybucji.

 

Klony ptaszka omijającego rury starają się jednak jak mogą, by zapełnić tę pustkę. 28 lutego w Appstore pojawiło się około 69 takich gier, 1 marca 48, 2 marca 74, a 3 marca 49. Oznacza to, że średnio co 24 minuty w sieci ląduje naśladowca Flappy Birda. Otrzymują one tak wymyślne nazwy jak Funny Chicken - Bird Adventure, Flappy Fish 2 czy Bird Adventure - 1 Touch Flying Bird.

 

Jak widać wcześniejsze usuwanie przez Apple takich aplikacji nie przeszkadza upartym twórcom w próbie odniesienia podobnego sukcesu i proceder powielania Flappy Bird wciąż ma się dobrze. Kto by pomyślał?

 

3 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

3 Komentarze

Harhan 10 lat temu

"historia małego ptaszka" brzmi jak nazwa taniego porno ;p

0 Odpowiedz
Cascad 10 lat temu

dziękuję :D

0 Odpowiedz
MexMex

Podstępny gamedotowy kowboj, który uwielbia szybkie strzelaniny i głośne samochody (albo na odwrót). Kiedy byłem mały chciałem być Popeyem, zostałem jednak redaktorem bo nie lubię szpinaku. Złapałem wszystkie gołębie w GTA IV.

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]