Far Cry 3 ufundował Child of Light

Cascad - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Far Cry 3 ufundował Child of Light - gamedot.pl

Child of Light to mały RPG akcji od ekipy Patricka Plourde’a, zrobiony na zasadzie podobnej co Blood Dragon czy Valiant Hearts. Ubisoft pozwala po prostu co jakiś czas zebrać się swym pracownikom w mniejszym gronie i opracować produkt ambitniejszy, taki jaki im się marzy. Jak widać daje to świetne efekty, bo jak mówi Plourde:

 

„Nie zarobiliśmy tyle co Assassin’s Creed ale zarobiliśmy na tyle dużo, że będziemy w stanie ufundować kontynuację.”

 

„Gdybym zrobił to jako właściciel firmy to jeździłbym teraz Ferrari.”

 

Wygląda więc na to, że na Child of Light zarobiono naprawdę sporo. Dowiedzieliśmy się jednak, że zanim ten projekt w ogóle mógł powstać Plourde dostał wolną rękę przy tworzeniu Far Cry 3. W nagrodę za pomoc przy budowaniu marki (co udało się z nawiązką) dostał więc zielone światło na Child of Light.

 

Ubisoft wydał na grę „parę milionów” (dla nich to chyba żadna różnica dopóki budżet nie rozrasta się do dziesiątek milionów), z czego najwięcej pokryły pensje dla czterdziestoosobowego zespołu odpowiedzialnego za przygotowywanie na premierę wersji na wszystkie sprzęty. 

 

źródło: vg247

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Crash Bandicoot 4 Najwyższy Czas XONE

Crash Bandicoot 4 Najwyższy Czas XONE

Crash Bandicoot™ 4: Najwyższy czas Najwyższy czas na całkiem nową, wumpastyczną grę z Crashem Bandicootem™! Przeżyj ponadczasową przygodę u boku swoich ulubionych torbaczy.. Neo...

289,00Do sklepu

0 Komentarzy

CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl