• Strona główna
  • Newsy
  • Electronic arts chce skupiać się na rozwoju już istniejących serii, a nie tworzeniu nowych

Electronic Arts chce skupiać się na rozwoju już istniejących serii, a nie tworzeniu nowych

YASIU - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Electronic Arts chce skupiać się na rozwoju już istniejących serii, a nie tworzeniu nowych - gamedot.pl

 

Dyrektor ds. finansowych EA wyjaśnił podejście swojej firmy do kwestii istniejących oraz nowych serii gier. Według niego większość nakładu (75%) zostaje przeznaczonego w rozwój już istniejących marek. Z kolei reszta (ok. 25%) przyczynia się do powstania zupełnie nowych IP. W tym ostatnim wypadku warto wspomnieć o Anthem, czy nowym projekcie autorstwa Motive.

Blake Jorgensen zdradził także sposób akceptowania danego produktu. Według niego Electronic Arts stara się jak najszybciej otrzymać grywalny build, by następnie przejść do stworzenia linii fabularnej. Jeśli więc dany team nie spełnia tego podstawowego wymogu, gra jest modyfikowana lub cofana o krok w produkcji. 

Generalnie całość choć wydaje się nieco dziwna ma skłonić poszczególnych deweloperów studia do szerszej współpracy między sobą.

Także podejście spółki do nowych licencji może budzić zawód, ale z drugiej strony łatwieje jest dalej rozwijać już istniejącą serię niż brać się zupełnie za nową.

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Batman Arkham Asylum PS3 (gra używana)

Batman Arkham Asylum PS3 (gra używana)

Batman: Arkham Asylum to dynamiczna gra akcji, w której wcielisz się w najtwardszego bohatera komiksów DC Mrocznego Rycerza! Z ulic Gotham City trafisz wprost do...

39,00Do sklepu

0 Komentarzy