Dying Light to jedna z tych gier, które inspirują twórcę marki BioShock

hraboll - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Dying Light to jedna z tych gier, które inspirują twórcę marki BioShock - gamedot.pl

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Ken Levine stworzy nową grę. Będzie to przedsięwzięcie finansowane przez firmę Take-Two. Główny kreator marki BioShock chce stworzyć coś wyjątkowego. Wspomina się o bogatej narracji oraz wrażliwości na wybory gracza.

 

Mimo to utalentowany developer czerpie inspiracje z znanych nam tytułów. Nie muszą to być projekty wybierające pierwszoosobowe ujęcie kamery. Levine przeanalizował choćby mroczną sagę Dark Souls czy popularny cykl strategii Cywilizacja. Znów się pojawia odwołanie do gry Middle-earth: Shadow of Mordor.

 

Co ciekawe, popularny creative director wspomina też o Dying Light od studia Techland. Zresztą to właśnie ta gra została wybrana przez byłego lidera ekipy Irrational Games do charytatywnego livestreamu.

 

Wspomniane inspiracje nie są jednak utożsamiane z kopiowaniem pewnych elementów. Owszem, w nowej marce odnajdziemy pewne podobieństwa, ale Ken Levine woli odwołać się do własnej twórczości (np. System Shock 2). Co ważne, tajemniczy projekt nie został podpięty pod gigantyczny budżet (to nie jest segment AAA).

 

Źródło: Gamespot

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Red Faction Guerrilla ReMarsTered Edition PL PS4

Red Faction Guerrilla ReMarsTered Edition PL PS4

W stosunku do oryginalnej gry Red Faction Guerrilla z 2009 roku zmianom zostały poddane następujące elementy: - Całkowicie odświeżona grafika – przerobione tekstury i poprawiona...

39,00Do sklepu

0 Komentarzy

hrabollhrabollFan gier przygodowych, choć nie boi się próbować rzeczy nowych i nieznanych. Magia pierwszego Turoka sprawiła, że pokochał interaktywną rozrywkę. Graficzne piękno nie jest najważniejsze – nawet największa potwora może wpasować się w gusta hrabolla ;)
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl