Dark Souls przeżywa od dzisiaj nowy rozkwit!

Piechol - 
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Z okazji nieobchodzonego w Polsce Global Restart Day (mało w naszych kalendarzach świąt dla graczy) ponad 100 000 osób postanowiło skrzyknąć się i tchnąć nowe życie w wydane w 2011 roku Dark Souls. Inicjatywa wzięła się z serwisu Reddit, gdzie właśnie w taki sposób ludzie zdecydowali się celebrować dzień, w którym sięgamy po produkcje sprzed lat. Multum graczy postanowiło po prostu ściągnąć grę z półki, zdmuchnąć warstewkę kurzu i wrzucić do czytnika, czego efektem jest podobna frekwencja na serwerach jak przed laty, kiedy pierwsza część serii „Souls”, z poprzedzającym je „Dark”, miała swoją premierę.

 

Niczym przed laty można znowu usłyszeć rozbrzmiewające Dzwony, kiedy inni gracze zatłukli Gargulce na dachu kościoła, podłoże usiane jest znakami przyzwania, gracze najeżdżają światy innych… Jakby gra znowu była na topie. A do tego zgodnie z zapewnieniami użytkowników Reddita ten stan ma się utrzymać jeszcze przez długi czas, bo w Global Restart Day nie chodzi o to, żeby tylko tego jednego dnia odkurzyć stary tytuł. Chodzi tutaj o autentyczny restart, więc wszyscy gracze zaczynają grę od nowa i rozpoczynają jej przechodzenie. Jeżeli zatem nie mieliście okazji pograć w Dark Souls, to teraz macie ku temu świetną okazję. Kiedy będziecie dostawać solidne baty już od pierwszego bossa, to przynajmniej będą inni gracze, którzy będą mogli Wam pomóc.

 

 

Źródło: Reddit.com

0 osób dodało komentarz
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

PiecholPiecholGra odkąd pamięta. Prawdziwy pasjonat gier wideo. Bardziej narratywista, niż ludolog, jednak nie przejdzie obojętnie obok żadnej gry wartej uwagi. Fanboy konsol wszelakich, sporadycznie grywa też na innych sprzętach. Marzy o tworzeniu gier.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]