• Strona główna
  • Newsy
  • Cs:go – czarny koń eliminacji do iem katowice 2017 zdyskwalifikowany ze względu na wiek jednego z zawodników

CS:GO – Czarny koń eliminacji do IEM Katowice 2017 zdyskwalifikowany ze względu na wiek jednego z zawodników

ruthless - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
CS:GO – Czarny koń eliminacji do IEM Katowice 2017 zdyskwalifikowany ze względu na wiek jednego z zawodników - gamedot.pl

Starzenie jest bezlitosne dla sportowców, których zdolności motoryczne wciąć muszą stać na najwyższym poziomie. Dla piłkarzy przekroczenie granicy 30 lat często oznacza rozkwit kariery i okres największych sukcesów. Dla gracza Counter-Strike'a ten wiek zazwyczaj oznacza nieuniknioną emeryturę (choć Virtus.pro wciąż obala ten mit). Prawdopodobnie żadna dyscyplina nie faworyzuje młodych atletów w tak dużym stopniu jak sporty elektroniczne.

 

Obecność niepełnoletnich zawodników w najlepszych drużynach świata powoli staje się standardem. Młodzi gracze posiadają wszystkie elementy potrzebne do odniesienia sukcesu. Dysponują oni niesamowitym refleksem, mnóstwem wolnego czasu, ogromnym zapałem. Poza tym nie muszą zamartwiać się kwestiami, które spędzają sen z powiek im starszym kolegom. Takie zespoły jak North czy też, wyżej wspomniane, Virtus.pro udowadniają, że mieszanka doświadczenia z młodością stanowi receptę na sukces.

 

Absolutnym fenomenem na scenie CS:GO stał się 14-letni Słowak występujący pod pseudonimem frozen. W ostatnim czasie wziął udział w kwalifikacjach do IEM  Katowice  2017. Drużyna eXtatus, którą reprezentował, dość łatwo pokonała takich rywali jak FlipSid3  Tactics czy Vega  Squadron.

 

Po rozegraniu meczów eliminacyjnych drużyna eXtatus została zdyskwalifikowana przez organizatorów. Powodem okazał się być wiek frozena. Wedle regulaminu IEM uczestnicy rozgrywek muszą mieć ukończone 16 lat, aby wziąć udział w lanowej części rozgrywek.

 

Organizatorzy zdecydowanie powinni zareagować o wiele szybciej. Taka spóźniona interwencja zakrawa o farsę, a ponadto tworzy niepotrzebne zamieszanie związane z koniecznością powtarzania niektórych spotkań.

 

Miejmy nadzieję, że frozen podejdzie do tej sytuacji z pokorą i nie zaniedba treningów. Młody Słowak ma ogromny potencjał, aby w przyszłości sporo namieszać na profesjonalnej scenie CS:GO.

 

źródło: hltv.org

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Transformers Battlegrounds NS

Transformers Battlegrounds NS

Ziemia jest w niebezpieczeństwie. MEGATRON, przywódca okrutnych Decepticonów, zbliża się do Wszechiskry, a BUMBLEBEE oraz reszta Autobotów potrzebują nowego przywódcy, który pomoże im...

119,00Do sklepu

0 Komentarzy

ruthlessruthlessPrzez lata aktywny, walczący o najwyższe laury i wielkie pieniądze gracz Call of Duty. Obecnie strzela w Counter-Strike’a, tym razem już tylko dla rang i skinów. Uzależniony od muzyki pasjonat dobrego kina, a także zapalony sneakerhead.
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl