Chłodzenie wodne bez przecieków - Deepcool wyjaśnia swoją technologię

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Lubimy “przecieki”, ale tylko gdy dotyczą nadchodzących procesorów lub kart graficznych. Przeciekające chłodzenie wodne to coś, czego raczej nikt sobie nie życzy. Deepcool ma na to swój sposób. Jak działa Anti-leak Tech tego producenta?

Technologia Anti-leak Tech firmy Deepcool ukrywa się pod patentem CN201820725976.9 (tu jest link, gdybyście znali mandaryński). Jak działa? Przede wszystkim należy wyjaśnić podstawową kwestię - co powoduje przecieki? W większości przypadków jest to efekt zbyt wysokiego ciśnienia w układzie, które naciska od wewnątrz na elementy, wystawiając ich wytrzymałość na próbę. Z tym problemem Deepcool poradził sobie w dość ciekawy sposób.

Wewnątrz radiatora umieszczony jest elastyczny pojemnik wyrównawczy reagujący na ciśnienie, z jedną stroną wystawioną na działanie powietrza, a drugą zanurzoną w płynie chłodzącym. Gdy ciśnienie wewnętrzne w systemie chłodzenia przekroczy ciśnienie atmosferyczne, pojemnik zostanie zgnieciony do mniejszych rozmiarów, a tym samym zwiększy się wewnętrzna objętość systemu. W rezultacie zwiększone ciśnienie zostaje uwolnione, co ma zapobiegać wyciekowi.

Wspomniany wyżej pojemnik wyrównawczy wykonano z tworzywa EPDM, a za jego produkcją stoi amerykański gigant przemysłu chemicznego, E.I. du Pont de Nemours and Company. Tworzywo jest nie tylko elastyczne, ale też nie ulega korozji, jest odporne na starzenie i oferuje wysoką wytrzymałość mechaniczną. 

Producent zapewnia, że przy zastosowaniu technologii Deepcool Anti-leak Tech ryzyko przecieku wyraźnie spada. A jest się czego obawiać. Przeciek przy włączonym zasilaniu (a te najczęściej przytrafiają się właśnie przy uruchomionym PC) często oznacza niestety serię spięć, które w najgorszym wypadku mogą doprowadzić do uszkodzenia płyty głównej, pamięci czy procesora. 


0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Valkyria Chronicles 4 PS4

Valkyria Chronicles 4 PS4

Fabuła gry Valkyria Chronicles 4 została osadzona w realiach historycznych z pierwszej części serii, podczas drugiej wojny światowej, ale skupia się dookoła innej grupy bohaterów....

169,00Do sklepu

0 Komentarzy

TommyLeeTommyLee
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl