• Strona główna
  • Newsy
  • Autor książek o metro dość niepochlebnie wypowiedział się o andrzeju sapkowskim

Autor książek o Metro dość niepochlebnie wypowiedział się o Andrzeju Sapkowskim

YASIU - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Autor książek o Metro dość niepochlebnie wypowiedział się o Andrzeju Sapkowskim - gamedot.pl

 

 

Autor książek Metro na której bazuje popularna seria gier postanowił w dość dosadnych słowach wyrazić się o Andrzeju Sapkowskim.

Niestety Sapkowski wielokrotnie wypowiadał się niepochlebnie zarówno o samej społeczności fanów wirtualnej rozrywki jak i elektronicznej wersji Wieśka. 

Tę kwestię w jednym z ostatnich wywiadów postanowił poruszyć Dmitrij Głuchowski, nazywając naszego pisarza po prostu zwykłym "Skur*****em". Mało tego stwierdził, że Sapkowski zawdzięcza growej adaptacji bardzo wiele i to przede wszystkim dzięki niej stał się sławny na arenie między narodowej. 

Przy okazji wspomniał sytuację gdy zgłosili się do niego osoby ze studia odpowiedzialnego za stworzenie Metra. Przyznał, że nie zastanawiał się długo nad wydaniem odpowiedniej zgody wietrząc w tym korzystną reklamę zarówno dla niego samego jak i książek. 

Myślę, że najważniejszą rzeczą jest fakt, iż Głuchowski nie ograniczył się jedynie do podpisu pod odpowiednim dokumentem, a brał czynny udział w tworzeniu tej serii pisząc np. oddzielny scenariusz do Metra 2034, gdyż pierwotnie był on spin-offem nieskupiającym się na głównym bohaterze. 

I myślę idealne stwierdzenie podsumowujące różnice dzielące obydwu pisarzy - nie traktuje on gier jako wielkiego zła tylko dobrą formę rozrywki. 

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Agony PL XONE

Agony PL XONE

PIEKŁO NIE ZNA WIĘKSZEJ FURII NIŻ SZALEŃSTWO CZERWONEJ BOGINI... Rozpocznij podróż jako pozbawiona pamięci, udręczona dusza. Eksplorując piekielną otchłań oraz wchodząc w interakcję z...

29,00Do sklepu

0 Komentarzy