Genesis Krypton 500 - test taniej myszy z RGB - Test

03
Darius

Firma Genesis bardzo szybko się rozwija - świadczyć może o tym coraz wyższa jakość nowych produktów, których paleta stale się powiększa. Tydzień temu do redakcji wpadła ich nowa myszka Krypton 500. Zapraszam do zapoznania się z jej testem.

Pierwsze wrażenie

W typowym dla Genesisa czarno-czerwonym opakowaniu w plastikowej wyprasce znajduje się gwiazda dzisiejszego tekstu Krypton 500. W opakowaniu oprócz instrukcji znajdziemy zestaw naklejek!!! No nareszcie, świetny pomysł brawo chłopaki. Te możecie przytwierdzić do waszych laptopów bądź komputerów. Małe a cieszy!

Specyfikacja

⦁ Sensor optyczny: PMW3325
⦁ Maksymalna wartość DPI: 7200
⦁ Ilość poziomów DPI: 7
⦁ Podświetlenie: RGB
⦁ Przełączniki: Omron
⦁ Wewnętrzna pamięć: tak
⦁ Możliwość nagrywania makr: tak
⦁ Możliwość zapisywania profili: tak
⦁ Waga: 98 g

Z Genesis Krypton 500 spotkaliśmy się na finałach Intel Extreme Masters w Katowicach już wtedy wywarła na nas bardzo pozytywne wrażenie. Mysz stworzono z myślą o praworęcznych palm i claw gripowców, napędza ją optyczny sensor Pixart PMW 3325 o rozdzielczości 7200 dpi. Mysz ma wymiary 130 × 67 × 39 mm i wagę 98 gramów. Obudowa otrzymała niemal zupełnie symetryczną formę.

Budowa i jakość wykonania

Wierzchnią część urządzenia wykonano z plastiku przyzwoitej, jakości pojawiła się też gumowana powłoka całkiem przyjemna w dotyku (łapie odciski palców jak szalona). Najsłabiej wypada boczna część myszy - wygląda jak na moje oko dość budżetowo. W ogólnym rozrachunku Krypton może się podobać

Boki zostały pokryte cienką warstwą chropowatej gumy, ma ona zapewnić lepszy chwyt i stabilizację. Oprócz tego znajdziemy tam też dwa przyciski boczne. Zmartwiło mnie to, że w odróżnieniu od reszty pokryto je cienką warstwą błyszczącego lakieru, który przy częstym użytkowaniu będzie miał prawo się zetrzeć i trochę zepsuć nasze doznania wizualne. Przyciski umieszczono wzorowo, korzystanie z nich jest bardzo wygodne.

Na górnej części myszy oprócz dwóch przycisków głównych i rolki, pojawił się bardzo wygodny okrągły przycisk zmiany DPI. Profili jest aż 7 w zależności od tego, jaki wybierzemy kolor podświetlenia się zmienia.

Na spodzie znajdziemy trzy sporych rozmiarów teflonowe ślizgacze. Niestety ślizg nie był dla mnie satysfakcjonujący nie ważne, na jakiej podkładce czy blacie biurka testowałem mysz nie poruszała się tak płynnie jakbym tego oczekiwał.

Mocnym elementem Kryptona 500 jest jego świetnie przygotowany kabel. Puszczono go w bardzo solidnym oplocie, ten nie plącze się i nie sprawia problemów, ma aż 200cm. Czyli sięgniemy nim wszędzie nawet na Krypton.

Oprogramowanie

Do myszki dołączono rozbudowane oprogramowanie, które pozwala na wiele. Pozwala zmienić częstotliwość raportowania, wyłączyć funkcję programowego zwiększania precyzji wskaźnika. Zmienić ustawienia podświetlenia pozwoli przypisać różne funkcje do wszystkich sześciu przycisków i tworzyć makra.

Testy

Wszystkie testy przeprowadziłem z użyciem najnowszego oprogramowania na Windows 10.

Sprawdziłem:

Szybkość

Test ten ma na celu sprawdzenie, jak szybko da się przesuwać mysz po podkładce. W momencie przekroczenia prędkości maksymalnej, jaką może osiągnąć czujnik, ruch dłoni w ogóle przestaje być odwzorowywany, zaczyna być odwzorowywany chaotycznie albo na przykład w trakcie gry zamiast się odwrócić, nagle spoglądamy w niebo albo gdzieś pod nogi.

Mysz osiąga wyniki w okolicy 4 m/s. Tyle się spodziewałem.

Predykcja

Predykcja, inaczej przyciąganie kątowe, to zdolność sztucznego przyciągania wskaźnika, zwłaszcza podczas szybkich ruchów, do osi X lub Y. Dzięki temu kreski wychodzą prostsze.

Absolutnie nie występuje.

Interpolacja

Interpolacja to proces tworzenia dodatkowego piksela, który nie istniał początkowo. Tworzenie opiera się na badaniu sąsiednich pikseli i ustawiane jest tak, by utworzony piksel jak najlepiej pasował do przetwarzanego obrazu. 

Do 5000 dpi nie występuje. Powyżej tej wartości jest mocno interpolowane.

Jittering 

Do 5000 dpi nie występuje. 

Subiektywna ocena

Po kilku dniach spędzonych na testowaniu myszki mam całkiem pozytywne odczucia, pomimo kiepskich ślizgaczy i tylko dobrego sensora Krypton dał radę, choć był odrobinę za lekki. W CS:GO i WoWie spisał się wedle moich oczekiwań. 109 zł to nie dużo, dlatego nie można oczekiwać cudów.

Podsumowanie

Krypton 500 to całkiem niezła mysz, na plus dobry sensor, podświetlenie RGB i fajny design, rozbudowane oprogramowanie oraz atrakcyjna cena. Na minus kiepskiej, jakości ślizgacze. Czy warto? Jeżeli szukacie niedrogiego gryzonia z dużymi możliwościami Krypton 500 będzie dla was świetnym wyborem. 

 

 

  • Plusy
  • Dobra cena
  • Rozbudowane oprogramowanie
  • Podświetlenie RGB
  • Dobry sensor
  • Fajny kabel
  • Minusy
  • Trochę za lekka jak na mój gust
  • Ślizgacze średniej jakości
O autorze
DariusDarius
881 2

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]