Car Mechanic Simulator 2018 - Recenzje

13
YASIU

Car Mechanic Simulator, to jedyna seria wśród masy zalewającej nas fali symulatorów mająca większy sens i mogąca śmiało służyć jako program do nauki w szkołach zawodowych. Czy edycja na 2018 rok kontynuuje tą chlubą tradycję?


Łooo Panie, a kto to Panu tak...

Karierę rozpoczynamy w dość małym garażu, a zalążek fabularny choć się przewija, to jest nic nie znaczący w tego typu grze i przedstawia klasyczną drogę bohatera od małego mechanika, działającego na zlecenia do wielkiego rekina samochodowego biznesu.

 

 

Dostępne w Car Mechanicu zlecenia dzielimy na te podstawowe, wymagane do ukończenia opowieści oraz poboczne. Co ciekawe nie jesteśmy rzucani od razu na głęboką wodę dzięki czemu w początkowej fazie otrzymujemy wręcz banalnie proste zadania do wykonania pokroju wymiany opon, czy klocków hamulcowych zaś później znacznie trudniejsze i potrzebujące dodatkowych narzędzi, myślenia oraz poświęcenia cennych minut z życia. Przy okazji warto mieć na uwadze, że zlecenia mają określony czas przez który możemy je przyjąć. 

Części niezbędne do wymiany zamawiamy poprzez strony internetowe dostępne z poziomu komputera. Wymagane jest tutaj zachowanie sporego skupienia, gdyż rozmiar opon do wymienianych felg oraz niektóre modele części mają znaczenie. Taki element znacznie podnosi realizm całego symulatora.

Systemu rozwijania postaci nie zaliczę do jakoś szczególnie zaawansowanych, acz w tym wypadku moim zdaniem w pełni wystarczających. Udostępnione drzewko pozwala m.in. przyspieszyć szybkość odkręcania śrubek, 

Praca kamery nie należy do szczególnie przyjemnych. Sporadycznie zdarza jej się w trakcie przybliżania obrazu danej części nie wychwycić wszystkich detali przez co możemy pominąć dość istotne elementy. Dodatkowo w trakcie przemierzania świata dość topornie się nią obraca. 

Dokładnie jak w poprzednich odsłonach próżno tu szukać choć małego odsetku licencjonowanych aut. Praktycznie wszystkie są wyglądem wzorowane na realistycznych odpowiednikach jednak nie posiadają oryginalnego logo ani nawet nazwy. Oczywiście rozumiem, że pochłonęło, by to cały budżet studia odpowiedzialnego za testowany projekt, aczkolwiek stanowi, to pewną wadę i powoduje smutek, że brakuje tych paru oficjalnych samochodów.


Spokojnie, to się wyklepało! 

Pomimo, iż miałem okazję testować gierkę jakiś czas po debiucie, to doszły mnie słuchy o jej uniemożliwiających normalne działanie problemach technicznych przez które sam symulator napraw pojazdów wymagał wizyty w warsztacie programistów. Ostatecznie po wydaniu kilku łatek tytuł śmiga wręcz fenomenalnie nawet na słabszym komputerze pomimo zastosowania sprawiającego przy najmniej u mnie figla silnika Unity. Duży plus dla autorów za szybkie uporanie się z przeciwnościami losu. 

 

 

Obecny również w grze tor jazdy pozwala przetestować naprawiane samochody i wykryć kilka usterek jak choćby te związane z układem hamulcowym, czy  Tutaj niestety muszę przyczepić się do modelu jazdy, który zaliczę do jednego z gorszych jaki widziałem w swoim życiu. Zaznaczę, że nie wymagam od symulatora warsztatu systemu niczym w najlepszych ścigałkach, ale przynajmniej takiego nie powodującego wypadania z trasy lub rozwalania się na przeszkodach przy byle poruszeniu gałką. 

W trakcie wykonywanej pracy niezwykle pomocnym elementem okazuje się skrót najistotniejszych funkcji typu szybkiego przeniesienia auta na podnośnik, przejrzenia listy aktualnych zleceń, czy tablet umożliwiający skorzystanie z internetu. 
Przydało by się także dodać jakieś konkretne, które po najechaniu na daną część wyświetlało, by stan jej zużycia bez zdejmowania. Zaoszczędziło, by to czasu i roboty. 

Niestety muszę zganić ilość dostępnego sprzętu w warsztacie. Doskonale zdaję sobie sprawę ze skromności naszej firmy, ale tych kilka interaktywnych urządzeń na metr kwadratowy jest zdecydowanie za mało. 

 

 

Oprawa graficzna należy do jednego z plusów całej produkcji. Choć wygląd otoczenia, czy poszczególnych rzeczy jest jedynie dobry, tak liczba detali pojazdów wygląda świetnie. W tej kwestii bez wątpienia producent stanął na wysokości zadania jak w wypadku ostatnich części. 

Podobnie jak z doborem utworów muzycznych odtwarzanych z poziomu radia umiejscowionego w warsztacie. Dostępne playlisty po prostu świetnie wpasowują się w obecne trendy i są miłym urozmaiceniem zabawy.


Realizm przede wszystkim 

Choć Car Mechanic Simulator może nie należy do jakiś super zaawansowanych symulatorów na świecie, to swoją przystępnością przyciągnie uwagę nie tylko laików dopiero nabywających odpowiednią wiedzę, lecz i zaawansowanych fanów motoryzacji.

Car Mechanic Simulator 2018

Ocena
8
Wasza ocena
brak
Oceń grę
  • Plusy
  • Symulator z prawdziwego zdarzenia
  • Zróżnicowane zadania
  • Oprawa audiowizualna
  • Minusy
  • Toporna praca kamery
  • Fatalny model jazdy
  • Brak jakichkolwiek licencji
O autorze
YASIUYASIU
1721 0

1 Komentarz

Darius 6 lat temu

Świetna gra

0 Odpowiedz

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]