Jak wybrać podkładkę pod mysz? - Poradnik

00
TommyLee

Wydawać się może, że mysz komputerowa to jeden z najmniej ważnych elementów podczas rozgrywki. Nic bardziej mylnego! O tym, jak duże znaczenie odgrywa, zdają sobie sprawę doskonale wszyscy gracze. Z myślą o nich powstały specjalne akcesoria tego typu wyposażone w szereg praktycznych funkcji. Wybierając je nie możemy także zapomnieć o odpowiedniej podkładce. W dużej mierze to od niej zależna będzie praca myszy komputerowej. Co musimy wiedzieć o wyborze podkładki pod mysz dla graczy?


Podkładka pod mysz - czy jest niezbędna?

Faktem jest, że mysz komputerowa będzie działać bez podkładki, co pokazuje, że bez tego elementu można się obyć. Niekoniecznie jednak zapewni nam to lepszą obsługę naszej myszy. Dlaczego? Podkładki powstały nie bez przyczyny. Odpowiednio dobrane są w stanie zapewnić bardziej precyzyjną, a co najważniejsze wygodną obsługę komputera. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza podczas rozgrywki, gdzie liczy się czas reakcji gracza. Ich powierzchnia została zaprojektowana w taki sposób, aby mysz mogła się po niej bez problemu poruszać, nie stawiając żadnego oporu. Tym samym możemy zapomnieć o znikającym kursorze z ekranu. Co więcej, podkładka zabezpieczy powierzchnię biurka przed zarysowaniem.

Jak wybrać podkładkę pod mysz?

Poszczególne podkładki pod mysz znacząco się od siebie różnią. Mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, podobnie jak inny może być ich rozmiar. Za najbardziej wygodne uchodzą podkładki XXL, które przeznaczone są nie tylko do myszy komputerowej, ale i klawiatury. Mniejszy rozmiar sprawdzi się zwłaszcza w przypadku małego biurka. Wybierając pomiędzy materiałami, warto zwrócić uwagę na podkładki tekstylne. Będą idealne zarówno dla myszy optycznych, jak i laserowych. Co jeszcze będzie ważne?
- Rodzaj podkładki - do wyboru mamy podkładki gamingowe i biurowe. Ten podział został wprowadzony nie bez powodu. Podkładki biurowe cechuje wysoka ergonomia, dlatego też polecane są do pracy. Podkładki gamingowe zazwyczaj wyróżnia większy rozmiar, w większości przypadków ich wygląd jest znacznie bardziej staranny.
- Kształt - podkładki pod mysz występują w wielu kształtach. Ich wybór powinien zostać podyktowany przeznaczeniem. Do gier najlepsze będą podkładki prostokątne i nieco większe. Do pracy biurowej bądź korzystania z komputera możemy wybrać podkładki kwadratowe lub okrągłe.
- Opcje dodatkowe - mowa przede wszystkim o podpórce pod nadgarstek, która zapewni odpowiedni komofort. Niektóre podkładki pod mysz wyposażone są również w podświetlenie. To z pewnością ciekawy gadżet.
- Jakość wykonania - odpowiada po części za wytrzymałość podkładki. Należy przyjrzeć się szczególnie,czy krawędzie zostały obszyte.

Ile kosztuje dobra podkładka pod mysz?

Podkładka pod mysz ze sklepu online e-manta.pl to akcesorium komputerowe, na które nie musimy wydawać fortuny. Większość modeli kosztuje zaledwie kilkanaście złotych. Podkładki gamingowe o ciekawej designie będą nieco droższe od tych w wersji biurowej. Niemniej nadal powinniśmy zmieścić się w kwocie 50 złotych. Jest to więc niewielki wydatek, który warto ponieść, gdyż znacząco poprawi korzystanie z komputera.

 

Artykuł sponsorowany

O autorze
TommyLeeTommyLee
937 0

0 Komentarzy