Hearthstone: najlepsze i najgorsze karty Gadżetonu - Poradnik

53
beatris

Hearthstone Gadżetan

Wszyscy gracze Hearthstone wiedzą… ale gdyby ktoś jednak przespał ostatnich kilka tygodni, to Ciemne Zaułki Gadżetonu jest najnowszym rozszerzeniem w grze. Składa się z 132 kart, w tym

20 legendarnych,
27 epickich,
36 rzadkich.

 

Największą nowością, jaką wprowadza Gadżetan są karty trójklasowe. Odtąd klasy tworzą klany:

Posępne Zbiry:
Wojownik, Łowca, Paladyn.
Ich karty to: Don Sze’Fu, Szmuglerka z Gadżetonu, Szpicel z posępnego zaułka

Hearthstone karty Gadżetonu

 

Konfraternia:
Mag, Kapłan, Czarnoksiężnik.
Ich karty to: Kurierka Konfraterni, Chemiczka Konfraterni, Kozakus

Hearthstone karty Gadżetonu

 

Nefrytowy Lotos:
Druid, Szaman, Łotr.
Ich karty to: Aya Czarny Pazur, Agenci Lotosu, Nefrytowy Duch.

hearthstone karty Gadżetonu

 

Drugą nowością jest działanie kart polegające na przyzywaniu Nefrytowego Golema. Nefrytowy Golem przy każdym kolejnym przyzwaniu wzrasta +1/+1, czyli np. jeśli przyzwaliśmy go już 3 razy, to za czwartym razem jego statystyki wyniosą 4/4. W tym rozszerzeniu wprowadzono także karty z okrzykiem bojowym „daj losowemu stronnikowi w twojej ręce (np.) +1/+1”.

Jak wyglądają statystyki paczek Gadżetonu? Chodzą słuchy, że na 20 paczek trafia się jedna legenda i trzy karty epickie ;) 

Karty Gadżetonu
Hearthstone: paczka z Gadżetonu

 

Ale do rzeczy. Jakie są najlepsze karty Gadżetonu? Oczywiście drugiego dnia po premierze, to nie jest łatwe pytanie, ale coś już wiadomo. Niektórym kartom wróży się świetlaną przyszłość, a inne co niektórzy już dawno spyłowali. 

Poniższe karty Gadżetonu warto znaleźć w paczce (jakby ktoś miał na to wpływ) lub stworzyć. Jeśli masz pecha lub nie posiadasz wystarczającej ilości pyłu, to twórz te, które przydadzą się do twoich ulubionych decków – każda z nich znajdzie swoje miejsce.

 

Aya Czarny Pazur - najprawdopodobniej najsilniejsza karta Gadżetonu. Należy do klanu Nefrytowego Lotosu, zatem wykorzystać ją można w deckach trzech klas. Dodatkowo Nefrytowy Lotos już uważany jest za najsilniejszy klan. Działanie karty silnie wesprze talie budowane wokół Nefrytowego Golema, gdyż zarówno z okrzykiem bojowym, jak i agonią przyzywa golema.

Drakonid Tajny Agent (Drakonid Operative) – bardzo silne wsparcie dla Dragon Priesta. Z pewnością będzie używana przez długi czas. Łączy w sobie wysokie statystyki 5/6 za 5 many, dołącza do synergii smoków, odkrywa przed Tobą karty z talii przeciwnika PLUS wybierasz jedną do swojej ręki. To nie wymaga komentarza.

Doppelgangster (Dopplegangster) - unikalny okrzyk bojowy: przyzwij dwie kopie tej karty. Łatwo się domyśleć, że pasuje do nowego mechanizmu „daj losowemu stronnikowi w twojej ręce (np.) +1/+1”. Z tego względu znajdzie miejsce u Zbirów, gdzie np. Don Sze’Fu daje +5/+5. Ale siłą tej karty jest to, że nawet jeśli nie uda powiększyć jej statystyk, to i tak mamy kilka minionów na stole. W połączeniu z Brannem idealnie pasuje do token decków.

 

hearthstone karty gadżeton

 

Mikstura zamrażania (Freezing Portion) - ulepsza Freeze Mage. Żeby zacząć swoje show nie musisz wykorzystywać Lodowej Lancy, wystarczy Mikstura zamrażania za zero many, a potem jedna lub dwie Lodowe Lance, by zadać 4 lub 8 punktów obrażeń. Gdy inni poszukują nowych efektywnych zagrań, start Freeze Mage nadal nie zawodzi.

Hobart Żłotarąsia (Hobart Grapplehammer) - jeśli grasz wojownikiem, to musisz być w posiadaniu tej karty. Efektywność legendarnych kart klasowych często zależy od aktualnej sytuacji w grze, jednak inaczej jest z Hobartem. To solidna karta sama w sobie i będzie użyteczna przez długi czas, w wielu dodatkach i rozszerzeniach.

Kaligrafka Solia (Inkmaster Solia) - tak samo jak legenda powyżej, ta karta Maga jest silnym minionem z jeszcze silniejszym efektem. Znajdzie swoje miejsce w taliach typu Reno i oczywiście tworzy świetną synergię z legendarną kartą klanu Konfraterni – Kozakusem.

 

Hearthstone Gadżeton dobre karty

 

Nefrytowy Idol (Jade Idol) - łał. Jeśli Nefrytowy Lotos rzeczywiście jest najsilniejszym klanem, to Druid właśnie został najlepszą klasą i to za sprawą tej karty. Jest to najtańszy sposób na przyzwanie Golema, tym samym w późniejszej fazie gry za 1 many możesz otrzymać postać 8/8 czy 9/9. Oprócz tego Jade Idol mnoży się, zatem dostajesz jeszcze więcej Golemów, jeszcze większe Golemy i jeszcze więcej Jade Idol. Kolento już stworzył deck Jade Druid, w którym nie może zabraknąć tej właśnie karty i póki co, jest to najlepsza talia rozszerzenia. Zanim znerfią tę kartę, enjoy!

Kozakus (Kazakus) - Legendarna karta klanu Konfraterni z jednym z najbardziej unikalnych efektów, jakie kiedykolwiek istniały w HS. Daje Ci możliwość stworzenia własnego spellu wybierając spośród możliwych efektów. To wystarczy, by odwrócić losy gry, szczególnie, że zaklęcie możesz dopasować do obecnej sytuacji na stole. W połączeniu zKaligrafką Solia pozwoli Ci zagrać najdroższe spelle za darmo.

Rozrzęsiony Cyngiel (Shaky Zipgunner) - obok legend stawiamy prostą, ale jakże silną kartę Łowcy za 40 pyłu. Jej efekt współgra z klanem Zbirów, ponieważ daje +2/+2 - więcej niż większość ich kart. Poza tym nie jest to okrzyk bojowy, a agonia, więc będzie współgrać zFeign Death, Princess Huhuran, czy N'Zoth.

 

Hearthstone Gadżeton dobre karty

 

Jednak, nie wszystkie karty znajdą swoje miejsce w naszych taliach, niezależnie od stylu gry.

Które karty Gadżetonu można spyłować bez żalu?

Przewoźniczka z Gadżetonu (Gadgetzan Ferryman) – gorsza wersja karty, która już istnieje. Nie potrzebujemy jej.

Genzo Rekin (Genzo the Shark) - niby nie jest taka zła… ale trudno jej znaleźć miejsce. Prawdopodobnie stworzona została z myślą o agresywnych taliach przeciwko control deckom, ale kosztuje 4 many i jeszcze musi zaatakować, żeby (może) zadziałała.

Większe Tajemne Pociski (Greater Arcane Missiles) - za droga, działa losowo, zadaje mniej obrażeń niż Flamestrike.

Hearthstone Gadżeton karty

Marin Warzyłgarz (Mayor Noggenfogger) - może Cię uratować, jeśli bardzo pragniesz uniknięcia lethala, ale kto tworzy deck z myślą o tak pesymistycznym zakończeniu gry?

Wydrzy Tunelarz (Weasel Tunneler) - słodki… i bezużyteczny.

Hearthstone Gadżeton karty

 

Jak Wasze pierwsze wrażenia z Gadżetonu? Odkryliście lub tworzycie już jakieś legendy?

Każdemu, kto dopiero zaczyna przygodę z Hearthstone polecam poradnik dla początkujących. 

O tym, jak karty Gadżetonu mają się na Arenie, przeczytacie tutaj.

O autorze
beatrisbeatris
11 0

5 Komentarzy

awatar
Eehh (gość) 2 lata temu

Hostel od osobowości i powiększone pociski som super

0 Odpowiedz
awatar
Ens (gość) 2 lata temu

Hostel ie gostek (chodzi o tego co daje że wszystko nieliczonc ale jest losowe)

0 Odpowiedz
awatar
cichy (gość) 4 lata temu

A na moje statystyki paczek są takie same jak wszystkich innych. 22 paczki zero legend, dwa epiki, 2 golden commony i 2 golden rare. I tyle z Waszych 1 legenda na 20 paczek.

0 Odpowiedz
awatar
Vis (gość) 4 lata temu

Strasznie idiotyczny artykuł, który emanuje wręcz totalnym brakiem jakiegokolwiek faktycznego doświadczenia z tą grą. Jak można w ogóle ustawić Doppelgangstera czy Freezing Potion (Jeszcze mówiąc, że nadaje się do Freeze Maga, za co chcesz to wymienić, za Emperora i Alex?) obok kart takich jak Kazakus czy Drakonid. Do tego jak można nie wymienić przy tym Razy, Rat Packa, Small Time Recruits, Patchesa, Mistress of Mixtures. Polecam pre-relase rating Amaza, który bardzo dobrze podsumował cały dodatek już przed jego wyjściem. W przeciwieństwie do autora. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1nqFc2szMKnq5_DOmnvAI_JHMGkDQgtRhmxvXgjFJylI/edit#gid=0

0 Odpowiedz
awatar
Kaznov (gość) 4 lata temu

Wydrzy tunelarz - karta, która już na pierwszy rzut oka wydaje się bezużyteczna. Czy jednak rzeczywiście nie znajdzie żadnego zastosowania? Całą jej ideą jest to, że wtasowujemy do decku przeciwnika martwy draw. I jest to na prawdę znaczące, bo dobranie jej w późniejszych etapach gry zamiast boardcleara albo powercreepa może zadecydować o wyniku rozgrywki. I - jakkolwiek na pewno nie znajdzie on zastosowania w toptierowych deckach, karta ta z pewnością będzie idealna do irytowania przeciwnika :)

0 Odpowiedz