• Strona główna
  • Twój dom pod stałą opieką, czyli monitoring wi-fi od landberg’a

Twój dom pod stałą opieką, czyli Monitoring Wi-Fi od Landberg’a - Felieton

00
TommyLee

Monitoring Wi-Fi firmy Landberg to rozwiązanie zarówno dla firmy jak i domu. Przyda się wszędzie tam, gdzie właściciel obiektu chce zadbać o bezpieczeństwo. W ofercie Landberg’a znajdziemy zestawy z czterema i ośmioma kamerami obsługujących zależnie od wyboru rozdzielczość 1,3 i 2 Mpx. W obu przypadkach mamy możliwość podłączenia kamer bezprzewodowo lub kablem z końcówką RJ-45.

W skład zestawu wchodzi kilka elementów po pierwsze i najważniejsze, zestaw kamer oraz anten, każdy użytkownik otrzyma ponadto zestaw do montażu oraz serce systemu, czyli rejestrator NVR - prostą skrzynkę o wymiarach 20,5 x 25,5 x 4 cm wykonaną ze stalowej blachy oraz wytrzymałego plastiku. Dzięki niewielkim rozmiarom rejestrator można potraktować jak router i postawić na półce lub powiesić na ścianie. Warto też wspomnieć o możliwości dołożenia dysku twardego SATA II i III do pojemności nieprzekraczającej 6TB.

Każda z kamer domyślnie posiada przewód o długości 2,5 metra zakończony wtyczką do klasycznego gniazdka, warto więc dobrze przemyśleć rozmieszczenie kamer.

Z montażem systemu monitoringu Landberg poradzi sobie nawet laik. Pierwszym krokiem jest zamontowanie w rejestratorze dysku twardego, na którym zapisywane będą nagrania z kamer (należy pamiętać, że jeżeli nie zamontujemy żadnego dysku cały zestaw będzie nam służyć jedynie do oglądanie przekazu na żywo). Następnym krokiem będzie podłączenie rejestratora do zasilania co zainicjuje formatowanie nośnika danych. Gdy podłączymy rejestrator do modemu i telewizora sprzęt powinien być gotowy do konfiguracji. W systemie rejestratora użytkownik ma także możliwość ustawienia godzin nagrywania, jakości obrazu czy reakcji kamer na ruch.  

Po konfiguracji obsługa całego zestawu nie stanowi najmniejszego problemu. Mamy kilka możliwości podłączenia się z panelem administratora i obserwacji naszej posesji na żywo. Domyślnie podłączony do zestawu monitor lub telewizor to oczywiste rozwiązanie, ale mamy jeszcze możliwość podłączenia systemu do komputera po podpięciu się do lokalnej sieci LAN. Najciekawszy jest jednak dostęp zdalny z każdego smartfona posiadającego darmową aplikację IP PRO.

Warto też wspomnieć o energooszczędności zestawu, który w konfiguracji z 4 kamerami zużywa około 24W. Jest to naprawdę niski wynik biorąc pod uwagę możliwości zestawu.

Artykuł Sponsorowany

O autorze
TommyLeeTommyLee
1214 0

0 Komentarzy